8.5 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 19, 2020

Japon Ressam Tetsuya Ishida’nın akıllara ziyan 24 tablosu

Japon Ressam Tetsuya Ishida, tablolarında kendi yüzünü resmetmesine karşın, bütün bir düzenin eleştirisini yapıyor. Yaşadığımız dünyanın artık kendimizi tekrar etmemekten başka bir şey olmadığını düşünürsek,...

Bunlara bakmalısınız

Erkekler için 7 maddelik “eril düzene katılmama” rehberi

Erkekler karşılarında bir feminist olduğu zaman “Ben kadınları ezmiyorum ki.”, “Bütün erkekler aynı değil” gibi argümanlara sarılabiliyorlar. İlginçtir, kadınların eziliyor olduğu gerçeğini kendilerine kişisel...

Sema Moritz’in hikayesi ve taş plak sesi

Sema Moritz, Türkiye Müziğinde Taş plak sesli şarkıcı olarak kendine yer edinmiş, bir daha onun gibisi gelir mi acaba dedirten bir müzisyen. Nokta dergisine...

Özdemir Asaf’ın enleri, ilkleri bilinmeyenleri!

Özdemir Asaf şiirleri, hayatı ve hikayeleriyle şiirimizin en nadide şairlerinden biridir. Cumhuriyet Dönemi Edebiyatının en önemli isimlerinden Özdemir Asaf'ın şiirleri dışında başına gelmiş bilinmeyen...

Modern hayatlar, suni mutluluklar, senkronize yalnızlıklar

Yapmak isteyip de yapamayacağımız şeylerle doldu taştı dünya. İzlenecek tonla film, dizi, okunacak kitap, gidilecek, görülecek, gezilecek yerler ve ortalama 70 yıl ömür var...

Üretim ve Tüketim üzerine bir film

Gıda üretimi ve tüketiminin bugünkü halini gösteren çok etkileyici bir kısa belgesel. Samsara film şirketinin Mark Magidson yapımcılığında gerçekleştirdiği 102 dakikalık filmin 6 dakikalık bir...

Felsefe tarihinde ‘erkekliğin’ gölgesinde kalmış 19 kadın filozof

Kadınlar tarih boyunca birçok alanda olduğu gibi felsefe alanında da gölgede bırakılmış ve yaptıkları çalışmalar yok sayılmıştır. Bazı dönemlerde ise bir biçimde bilim ya da...

Teknopark İstanbul’un Rejenerasyon-20 projesiyle desteklenecek 40 girişim açıklandı

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’ın yürütücüsü olduğu İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” programı için desteklenecek girişimler belirlendi. Evde yaşam, erişim/lojistik, uzaktan çalışma ve sosyal girişim konularında çalışmalar yapan ön kuluçka ve kuluçka aşamasına gelen 222 girişimin başvurduğu programda danışmanlık modülü için 25, dijital hızlandırma modülü için 15 girişim seçildi. Rejenerasyon-20 programına 21 ilden başvuru alındı ve başvuran girişimlerin %20’sini kadın girişimciler oluşturdu. 20 Temmuz Pazartesi günü Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Cube Incubation ekibi dijital hızlandırma modülüne kabul edilen girişimler ile düzenlediği online tanışma toplantısının ardından girişimciler desteklerden faydalanmaya başladı.

Rejenerasyon-20 danışmanlık modülüyle desteklenecek girişimler ve çalışma alanları;

Patika App: Kullanıcıların stresle başa çıkma becerilerini geliştirmek ve iyi olma halini artırmak üzere, mindfulness (bilinçli farkındalık) temelli meditasyon egzersizlerinin her zaman her yerde uygulanabileceği şekilde sunulduğu bir mobil uygulama.

Bugbounter: Bağımsız güvenlik araştırmacıları sayesinde kurumların siber güvenlik açıklarının bulunmasını, doğrulanmasını ve raporlanmasını sağlayacak kitle kaynağı ile hizmet platformu.

AssistBox: Müşteri destek, teknik destek ve sağlık hizmetleri süreçleri için geliştirilmiş, uzman kişilerin bulundukları yerden hizmet verebilmesini, müşterilerin de diledikleri zaman, diledikleri yerde hizmet alabilmesini sağlayan, online iletişim ve uzaktan destek platformu.

INDATA: Sanal ve alternatif ofis seçeneklerini ulaşılabilir kılar ve sanal ofis yönetimine destek olan süreç yazılımı.

Livewell: Uzaktan erişimle hastanın kardiyolojik verilerinin hekimine ulaştırılması için teknoloji sunuyor.

Omreon: Veri güvenliği ile ilgili KVKK yazılımları geliştiriyor.

Scalar Vision: 3D Holografik iletişim sistemiyle online görüşmelerin gerçeğe yakın bir deneyimle gerçekleştirilmesini sağlıyor.

okul101: K-12 okullarında paydaşlar arası etkileşimi ve kaynaklara erişimi dönüştüren, ölçme-değerlendirme uzanımlı mobil uygulama.

Teacherix: Eğitim alanındaki işe alım süreçlerine çözüm geliştirmeyi hedefleyen, yapay zeka destekli bir işe alım platformu.

SFM Yazılım: Mevcut üretim verilerinden makine öğrenmesi yöntemleri ile üretilecek veya ürettirilecek ürünler için yüksek doğrulukta hızlı maliyet tahminlemesi yapan ve %15’e kadar verim artışı sağlayan bulut tabanlı (SaaS) yazılım.

Neurocess: Profesyonel sporcuların kas analizlerini yaparak antrenman performansını arttıran ve sakatlık risklerini azaltan giyilebilir teknoloji ürünü.

NUmondial: Bulut tabanlı, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir, yapay zeka destekli, WebRTC tabanlı tarayıcılar üzerinden (uygulama yüklemeye gerek kalmadan), çoklu kanal desteği sunan (telefon, SMS, sosyal medya, email, chat, video ,bilet), çoklu ülke telefon numarası olanakları ve gerektiğinde uzaktan güvenli ödeme alabilen ve resmi kimlik ve yüz doğrulama (KYC) yapabilen çağrı ve iletişim platformu.

PetSurfer: Evcil hayvan sahipleriyle, bakıcılarını buluşturan pazar yeri uygulaması.

TEA Networks: Kablosuz ağların performansının ve kullanıcı deneyiminin en üst seviyeye çıkarılabilmesi için yapay zekaya dayalı algoritmalar kullanan kablosuz ağ yönetim yazılımları geliştirmektedir.

Navlungo: İhracat firmalarına rahat ve kolay lojistik hizmeti satın aldıran, karşılaştırmalar yaptıran bir teknoloji platformu.

Arneca: Banka, sigorta, fmcg, telekom, havacılık, sektörleri için mobil raporlama, etkinlik yönetimi, kurum içi iletişim ve robotik süreç otomasyonları.
Wicode: Sağlık alanında kullanıcı odaklı çözümler sunan Intelligent Diet uygulamaları.

Artun: Siber ve bilgi güvenliği üzerine teknoloji ve uygulamalar.

Uservision: Markaların, tüketicilerinin bilinçaltı yönelimlerini, ihtiyaçlarını ve algılarını, yapay zekayı kullanarak anlamlandıran teknoloji sunuyor.

Vispeahen: Sürekli artan ve artmaya devam eden veriyi stratejik kararlarda kullanılabilecek anlamlı bilgiye dönüştürmekte ve görselleştirmekte, yeni grafikleri plug-in şeklinde ekleyebilme, farklı veri kaynaklarını aynı modelde görselleştirebilme, dağıtık mimaride çalışabilme, yüksek yük altında çalışabilme gibi özellikleriyle diğer görselleştirme ürünlerinden farklılaşmakta olan teknoloji sunuyor.

Car4Future: Elektrikli araçlar için enerji paylaşım ağı yazılımı ve enerji transferi donanımıdır. Elektrikli araçlar için blok zinciri teknolojisini de kullanarak enerji paylaşım ağı ve araçtan araca, araçtan üniteye, üniteden araca enerji transferi sağlayacak AC/DC özellikte priz/soket sunuyor.

Tandemai: IoT cihazlarınca üretilen büyük veriyi kullanırken yapay zekanın da avantajlarından yararlan ve kullanıcılarına daha konforlu ve akıllı bir yaşam sunan online interaktif bir platform.

Online Kurum: 50.000’den fazla öğrenciye hizmet veren uzaktan eğitim yazılımı ve entegre e-ticaret sistemi.

PBC: Material Flow Studio, fabrika ve depo içerisinde çalışan malzeme taşıma sistemlerinin tasarımının 3D ortamda gerçekleştirebilmesini sağlayan teknoloji sunuyor.

Techno Soft: Dijital dergi hazırlama ve yayınlama platformu.

Rejenerasyon-20 Dijital Hızlandırma modülüyle desteklenecek girişimler ve çalışma alanları;

Marinspector: İnternet bağlantısının zayıf olduğu ortamlarda uzaktan tesis gibi varlıkların teftişini ve kontrolünü sağlayan bir uygulama geliştiriyor.

Cloudpeer: Elektronik imza tabanlı süreç, yenilikçi dijital kanal ve doküman yönetimi platformu.

folovmi Technology: Dijital Yaşam Asistan Servisi – gerçek zamanlı yaşamsal sağlık-güvenlik verilerini takip eden, limit dışı veri tespitinde hızlı acil müdahale süreçleri başlatarak ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara gerçek zamanlı bildirimler yapan bir ürün.

XENA VISION: Computer Vision alanı özelinde kameralardan insan tespiti, insan aktivite tespiti, acil durum tespiti yapıyor.

Exhibin: Canlı yayın ile online fuar ve video sergi platformu.

Mobilmed Medikal Sistemler: Kalp rahatsızlığı olan hastaların evden EKG ölçümlerini doktorları ile paylaşmaya imkan veriyor.

Smart Meet: Kurumsal video konferans sistemi.

Dijital Eczanem: Reçetesiz satılan eczane ürünlerine (kremler, vitaminler, bebek malzemeleri, dermokozmetikler vb.) zaman ve durumlarından ötürü ulaşmakta zorluk yaşayan kişilere ürünleri ulaştırmak üzere teknoloji geliştiriyor.

Nworkee: B2B sınır ötesi ticaret yapanların / yapmak isteyenlerin birbirleriyle doğrudan ve hızlı bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan mobil uygulama geliştiriyor.

FluAI: Üst Solunum Yolu şikayetleri olan hastalar için AI destekli analizler sağlayan bir mobil uygulama geliştiriyor.

DUNYA 360: Sanal Gerçeklik teknolojisi ile emlak gezintileri yapmaya imkan tanıyan uygulama geliştiriyor.

FlexyTime: Otomatik zaman takip ve verimlilik ölçüm ve raporlama programı sunuyor.

Aykan Teknoloji: Video İşleme teknikleri ile salgın açısından riskli ve güvenli alanlar ve olaylar yönetimine yönelik teknoloji geliştiriyor.

Moodly: Kurumların personelleri ile aktif bir şekilde iletişim kurabildiği kurum içi iç iletişim platformu.

Vibcy: Kullanıcıların sertifikalı antrenör ve diyetisyenlerden online danışmanlık hizmeti satın aldığı mobil uygulama geliştiriyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunları kaçırmayın

Erkekler için 7 maddelik “eril düzene katılmama” rehberi

Erkekler karşılarında bir feminist olduğu zaman “Ben kadınları ezmiyorum ki.”, “Bütün erkekler aynı değil” gibi argümanlara sarılabiliyorlar. İlginçtir, kadınların eziliyor olduğu gerçeğini kendilerine kişisel...

Zygmunt Bauman: Sosyal medya çok kullanışlı ve keyifli bir tuzak

Zygmunt Bauman yakınlarda 90. doğum gününü kutladı ve Leeds’deki evinden İspanya’nın kuzeyindeki Burgos’taki bir etkinliğe gitmek için iki kez uçağa bindi. Söyleşiye başlarken yorgun...

10 şairden 10 sonbahar şiiri

Yaz bitti artık, ilkbahar öncesinde bitivermişti zaten. Sıradaki mevsim sonbahar ve aylardan eylül. Gerek sonbaharın gerekse eylül ayının hüznü bir başkadır. Yaprak sadece sararmakla...

Özdemir Asaf’ın enleri, ilkleri bilinmeyenleri!

Özdemir Asaf şiirleri, hayatı ve hikayeleriyle şiirimizin en nadide şairlerinden biridir. Cumhuriyet Dönemi Edebiyatının en önemli isimlerinden Özdemir Asaf'ın şiirleri dışında başına gelmiş bilinmeyen...

Son haberler

YORUM:  Yabancı yatırımcı niye Türkiye’den kaçıyor?

Yabancı finansal yatırımcılar geçen hafta itibarıyla son bir yılda $14.34 milyar hisse ve DİBS sattılar. EFPR verilerine göre ise Gelişmekte Olan Piyasa (GOP)...

Dersim’de yeni keşif: Tarih kesintisiz yaşanmış

Dersim'de yeni keşif: Tarih kesintisiz yaşanmış Dersim’de yapılan arkeolojik yüzey çalışmalarında Anadolu’nun kuzeydoğusundaki insana ait en eski kalıntılar tespit edildi. Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü...

Belarus, Polonya ve Litvanya’yla sınırları kapatıyor

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Polonya ve Litvanya ile sınırları kapatacaklarını açıkladı.Belarus’ta 9 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko’nun kazanmasının ardından ‘seçimlere hile...

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentilerin üzerinde arttı

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geçen hafta beklentilerin üzerinde artarak 860 bin oldu.ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı mevsim etkisinden arındırılmış verilere göre önceki hafta...

FÖŞ: Fed Kafa Karıştırdı, TCMB’nin İşini Zorlaştırdı

Emekli Büyükelçi Namık Tan, Türkiye’nin dış politikada yaptığı yanlış hamleleri açıkladı ve Dışişleri Bakanlığı’nın uzun uğraşlar sonucu elde ettiği itibarı kaybettiğini yazdı. Türkiye’nin...