TFF’den ‘19.05’ eleştirilerine yanıt: Kasıt aranmasın, sitede 18.58’de yayınlandı

0


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e verilen cezanın saat 19.05’te Twitter’dan duyurulmasında kasıt aranmaması gerektiğini bildirdi.

Fotoğraf: Reuters (Arşiv)

TFF’ye bağlı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray’ın Kayserispor’la 30 Ağustos’ta oynadığı Süper Lig maçının ardından ‘sportmenliğe aykırı’ açıklamalar yaptığını belirterek Terim’e dört maçtan men cezası vermişti. Söz konusu açıklamanın yer aldığı Twitter paylaşımının ise saat 19.05’te yapılması Galatasaraylılar tarafından eleştirilmişti. Galatasaray’ın kuruluş yılı 1905.


TFF’nin dün internet sitesinden yayınladığı açıklamasında söz konusu kurul kararının medya iletişim departmanına 18.58’de e-posta olarak gönderildiği, saat 18.59’da da federasyonun internet sitesinden yayınlandığı ifade edildi.

Açıklamada, duyurunun siteye konmasının ardından sosyal medya ekibi tarafından paylaşıldığı dile getirilerek şu ifadelere yer verildi:‘PFDK Kararları’ başlığı ile kamuoyuna duyurulan açıklama, kesinlikle ve kesinlikle sadece Galatasaray Kulübü ve Sayın Fatih Terim ile ilgili olmayıp 35 maddeden oluşan ve 35 kulübü kapsayan kararları içermektedir. Normal akışı içerisinde gerçekleşen bu süreçle ilgili herhangi bir kasıt aranmamalıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here