Ana SayfaKültür SanatSinemaThe Criterion Collection’ın ‘İrlandalı’...

The Criterion Collection’ın ‘İrlandalı’ belgeseli Netflix’te yayında

[ad_1]

Netflix, The Criterion Collection’ın 40 dakikalık “The Irishman” (İrlandalı) belgeselini yayımladı. Belgeselde filmin kamera arkası görüntüleri ve yapım ekibiyle yapılan röportajlar yer alıyor.

FilmLoverss’ın The Playlist’ten aktardığı habere göre, sinema tarihinde yer etmiş filmleri restore ederek ve birçok işlemden geçirerek DVD formatında izleyicilerle buluşturan The Criterion Collection‘ın kasım ayı seçkisinde Martin Scorsese imzalı “İrlandalı” filminin de yer alacağı açıklanmıştı.

İzleyicilerden ve eleştirmenlerden övgü dolu yorumlar alan ve geçtiğimiz yıla damgasını vuran, şimdiden sinema tarihinin unutulmazları arasına giren filmin The Criterion Collection’daki versiyonunda, Martin Scorsese, Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin 2019’da kaydedilmiş konuşması ve filmin yapım aşamasıyla ilgili bir belgeselin yer alacağına dair önemli bir açıklama yapılmıştı.

Netflix ise neredeyse bir yıl önce yayınlanan film için sinemaseverlere bir sürpriz yaptı ve The Criterion Collection’ın 40 dakikalık “İrlandalı” belgeselini yayımlandı.

Robert De Niro ve Martin Scorsese

The Criterion Collection’ın bu belgeselinde filmin kamera arkası görüntüleri ile prodüksiyon sürecini anlatan kareler yer alırken; aralarında Martin Scorsese, Robert De Niro, Al Pacino, Anna Paquin, uyarlandığı romanın yazarı Charles Brandt’in bulunduğu yapım ekibiyle yapılan röportajlara da yer veriliyor.

“İrlandalı”nın çekim aşamasına dair çok pek çok bilgi barındıran belgesel, Martin Scorsese’nin mükemmeliyetçi yapısını ve işini büyük bir titizlikle nasıl yaptığını gözler önüne seriyor.

Filme dair ilginç detayların içeren kamera arkası videosu aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Türkiye’de Balayına Gidilecek En İyi 10 Yer

Unutulmaz bir balayı geçirmek her yeni evli çiftin hayalidir. Genellikle çiftlerin...

30 çalışmasıyla fotoğraf çekmek için evsiz gibi yaşayan Lee Jeffries

Amatör fotoğrafçı Lee Jeffries, ABD'deki evsizlerin hayatlarını gözler önüne sermek için ilginç...

Routers Arşivinden 32 fotoğrafla 91’den 2014’e Kürt göçleri

Routers 1991 yılında yaşanan zorunlu Kürt göçünü arşivinden çıkararak yayınladı. Routers, Saddam...

40 çalışmasıyla İngiliz grafiti sanatçısı Banksy

Banksy Erdoğan grafitisini Londra duvarlarına işledikten sonra Türkiye'de Twitter'da gündem oldu....

Tartışı-Yorum

Sınırlar ve rahatça uyunamayan ülkeye dair: Ordu, yeniden…

Levent Ünsaldı Devlet ve milletin yüksek çıkarlarını ait olduğu kurumun çıkarlarıyla eş gören, dolayısıyla bunları yorumlama tekelini de kendisine veren Türk subayı, kışladaki eriyle kurduğu paternalist ilişkisini (“oğlum” ifadesiyle çağrılan er) milletin geneliyle olan ilişkisine de kolayca yansıtabilmiştir. Aktarılan bu hususi ethos (değerler sistemi), subayın tüm yaşamını geçirdiği...

Saatin Evrimsel Tarihi! /Günel Abdulllayeva Tekcan

İnsanoğlu tarih boyunca zamanı yakalamaya çalıştı. Zaman geçtikçe onu yakalamak için birbirinden farklı mekanizmalar icat edildi. Önce güneş, su, kum, od ile başlayan bu sevürven günümüzde kullandığımız saatlere kadar geldi. İşte insanlık tarihimizin zamanı yakalamaya, tanımlamaya çalışırken bulunan zaman ölçerler ve hikayeleri: Güneş Saati                 Su saati                 Kum Saati                Yıldız Saati   Od Saati                      Kule Saat Sarkaçlı...

Kadim Süryanilerin Akitu Bayramı

Yerinden yurdundan edilen, sürgün halkların derdini en içten şairler dillendirir. Bu sebeple Yuhanna Bar Madeni der ki:“Ey sağduyulu!Ana vatanında kalman,Saygınlığını korur.Hakareti ve acı dolu gurbeti hor gör.Saç, başta oldukça değerlidir.Olmadığında, küçümsenir ve ayaklar altına alınır”Bundan tam 6766 yıl önce (MÖ 4750) Asur ve Babil kaynaklarına göre, tarihte...