Ana SayfaKültür SanatSinema‘The Crown’ dizisinde Prenses...

‘The Crown’ dizisinde Prenses Diana rolü Emma Corrin’e emanet

[ad_1]

Kraliçe II. Elizabeth döneminde yaşananları özetleyen Netflix yapımı “The Crown”ın 4. sezonunda Prenses Diana rolünü, “Grantchester” dizisinden tanınan oyuncu Emma Corrin canlandıracak.

Dizinin yaratıcısı Peter Morgan, 1997 senesinde bir trafik kazasında yaşamını kaybeden Prenses Diana’yı Emma Corrin’in canlandıracağını şu şekilde duyurdu:

“Emma, Diana Spencer görevi için seçmelere ulaştığında bizi anında hipnotize eden, müthiş bir kabiliyet. Diana’nın masumiyetine ve güzelliğine haiz olmanın yanı sıra basit bir gençken periyodunun en ikonik hanımlarından birine dönüşen sıradışı bir bayanı canlandıracak bir yelpazeye ve karmaşaya da haiz bir oyuncu.”

Emma Corrin ise duygularını şu sözlerle deklare etti:

“The Crown’ın dördüncü sezonuna katılıyor olmaktan büyük coşku ve onur duyuyorum. Bu diziye ilk bölümden beri bağlanmış durumdayım ve bu yetenekli aileye katılıyor olmak oldukca gerçeküstü geliyor. Prenses Diana gerçek bir ikondu ve dünyada yarattığı tesir halen daha oldukca derin ve esin verici.”

Son olarak “The X-Files” ve “Sex Education” adlı dizilerle tanınan oyuncu Gillian Anderson, Demir Lady lakaplı eski İngiltere Başbakanı Margaret Tahtcher’ı canlandırmak suretiyle dizinin 4. sezonuna dahil olmuştu.

Ülkenin ilk hanım başbakanı olan Thatcher’ın vazife yapmış olduğu dönemden yola çıkılarak dizinin 4. sezonunun Britanya’nın 80’li yıllarını ele alacağı düşünülüyor.

Kraliçe II. Elizabeth’i Olivia Colman canlandıracak

Emmy ödüllü dizinin 3. sezonunda 1964 -1976 yılları aralığında Britanya’da ve dünyada yaşanmış olan mühim vakalar anlatılacak. Dizinin yeni sezonunda Claire Foy’un canlandırdığı Kraliçe II. Elizabeth rolüne, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman yaşam verecek.

Colman’a Prenses Margaret rolüyle Helena Bonham Carter, Prens Philip rolüyle Tobias Menzies, Prens Charles rolüyle Josh O’Connor ve Anthony Armstrong-Jones rolüyle Ben Daniels eşlik edecek.

Dizinin yayımlanma zamanı hemen hemen belirsizliğini koruyor.

 

Kaynak: Filmloverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

15 fotoğrafla dünyanın en pofuduk kedileri

Leonardo da Vinci'nin de dediği gibi; ''Kedi bir sanat şaheseridir''. Hele...

14 maddeyle 2015’te yaşanan unutulmayacak olaylar

2015'in önemli olayları... 2015 yılı geride kalırken, birçoğumuzun hemfikir olacağı üzere...

7 maddeyle, yeni bir gözlüğe ihtiyacınız var mı?

Halihazırda gözlük takan bireyler de yeni reçeteye ihtiyaç duyabilir ve bunu...

Her çocuğun mutlaka okuması gereken 10 çocuk kitabı

Bu listede daha iyi bir dünya ve çevresine duyarlı bireyler yetiştirmek...

Tartışı-Yorum

Kolektif şiddet bilinci

Seçim beyannamelerinin yayınlandığı şu günlerde, partilerin, tıkanan ana damarımız olan “birlik beraberlik şuuru” bahsini, vaad metinlerine dahi almamalarına şaşmamak elde değil. “Birlik şuuru” deyince aklınıza saadece “kürt sorunu” geliyorsa,...

Levent Ünsaldı “Söz ve eylemin anlaşmalı boşanmasına dair…”

Yetkin ve seçkin akademik kadrosu ve çağın gerektirdiği tüm teknolojik olanaklarla donatılmış Üniversitemiz, bilim ışığının gençlere ulaştırılmasında ve ülkemizin aydınlık nesillerinin yetiştirilmesinde tarihi ve vazgeçilmez bir duraktır…  Öğrenci İşlerinde bir gün…-...

Evrilen CHP ve sağ-sol kucaklaşması

“Vay be bu da mı olacakmış” diyeceğimiz ne çok şey görüyoruz son günlerde. Sağ ve sol un kucaklaşması bunların başında geliyor.1950-1990 arası Türkiye’si karanlık günlerinde birbirine taban tabana zıt,...