Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

‘The Crown’ dizisinde Prenses Diana rolü Emma Corrin’e emanet

Sinema 10 Nisan, 18:18'de eklendi


Kraliçe II. Elizabeth döneminde yaşananları özetleyen Netflix yapımı “The Crown”ın 4. sezonunda Prenses Diana rolünü, “Grantchester” dizisinden tanınan oyuncu Emma Corrin canlandıracak.

Dizinin yaratıcısı Peter Morgan, 1997 senesinde bir trafik kazasında yaşamını kaybeden Prenses Diana’yı Emma Corrin’in canlandıracağını şu şekilde duyurdu:

“Emma, Diana Spencer görevi için seçmelere ulaştığında bizi anında hipnotize eden, müthiş bir kabiliyet. Diana’nın masumiyetine ve güzelliğine haiz olmanın yanı sıra basit bir gençken periyodunun en ikonik hanımlarından birine dönüşen sıradışı bir bayanı canlandıracak bir yelpazeye ve karmaşaya da haiz bir oyuncu.”

Emma Corrin ise duygularını şu sözlerle deklare etti:

“The Crown’ın dördüncü sezonuna katılıyor olmaktan büyük coşku ve onur duyuyorum. Bu diziye ilk bölümden beri bağlanmış durumdayım ve bu yetenekli aileye katılıyor olmak oldukca gerçeküstü geliyor. Prenses Diana gerçek bir ikondu ve dünyada yarattığı tesir halen daha oldukca derin ve esin verici.”

Son olarak “The X-Files” ve “Sex Education” adlı dizilerle tanınan oyuncu Gillian Anderson, Demir Lady lakaplı eski İngiltere Başbakanı Margaret Tahtcher’ı canlandırmak suretiyle dizinin 4. sezonuna dahil olmuştu.

Ülkenin ilk hanım başbakanı olan Thatcher’ın vazife yapmış olduğu dönemden yola çıkılarak dizinin 4. sezonunun Britanya’nın 80’li yıllarını ele alacağı düşünülüyor.

Kraliçe II. Elizabeth’i Olivia Colman canlandıracak

Emmy ödüllü dizinin 3. sezonunda 1964 -1976 yılları aralığında Britanya’da ve dünyada yaşanmış olan mühim vakalar anlatılacak. Dizinin yeni sezonunda Claire Foy’un canlandırdığı Kraliçe II. Elizabeth rolüne, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman yaşam verecek.

Colman’a Prenses Margaret rolüyle Helena Bonham Carter, Prens Philip rolüyle Tobias Menzies, Prens Charles rolüyle Josh O’Connor ve Anthony Armstrong-Jones rolüyle Ben Daniels eşlik edecek.

Dizinin yayımlanma zamanı hemen hemen belirsizliğini koruyor.

 

Kaynak: Filmloverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.