The Ringo Jets, Sziget yolunda

0


Tüm dünyadan yüz binlerce müzikseveri ağırlayan Sziget Festivali’nin merakla beklenen Europe Stage ekibi açıklandı. Europe Stage’e bu yıl Türkiye’den katılacak ilk isim köklerindeki kuvvetli blues mayasını, gümbür gümbür bir garage rock tınısıyla harmanlayan The Ringo Jets oldu.

Son yıllarda Türkiye’den çıkan en garip ve örneksiz topluluklardan kabul edilen The Ringo Jets, yapmış olduğu müziğin özüne sadakati ve tavizsiz tavrıyla dikkat çekiyor. Ülkemizin yurt haricinde en oldukça konser veren topluluklardan olan The Ringo Jets, art arda Primavera Sound, Rencontres Transmusicales, Gutter Island, Rock’n’ Coke benzer biçimde festivallerde yer aldı. İskandinavya, Fransa, İtalya, İspanya benzer biçimde bölgelerde turneler icra eden grup Pixies, The Battles, Portishead, The Sonics ve Gogol Bordello benzer biçimde gruplarla da aynı sahneyi paylaştı. Türkçe psychedelic rock kökenlerine atıfta bulundukları şarkılarıyla da dikkat çeken topluluk köşeli ve riff tabanlı şarkı yazımıyla da ön plana çıkıyor.


GÜÇLÜ SAHNE

20’den fazla ülkeden birbirinden iddialı 30’a yakın grubun yer almış olduğu Sziget Festivali’ndeki Avrupa sahnesi bu yıl oldukça sıkı adların performanslarına ev sahipliği meydana getirecek. Fransız yeraltı hip-hop dünyasının kahramanı Hippocampe Fou, 10 kişilik ekibiyle Hollanda’nın en dinamik topluluğu Jungle By Night’, aykırı punk ekibi Pipes and Pints, Belçikalı rap üçlüsü L’ Or du Commun ve daha pekçok Avrupa’nın önde gelen topluluğu bu yıl Sziget’in en oldukça ilgi gören sahnelerinden kabul edilen Europe Stage’de müziğini tüm dünya ile paylaşma fırsatı bulacak.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here