Ana SayfaHaberlerDünyadanTrump hastanede: Remdesivir veriliyor,...

Trump hastanede: Remdesivir veriliyor, birkaç gün kalacak

[ad_1]

Dün, Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklanan ABD Başkanı Donald Trump, geceyarısı hastaneye kaldırıldı. 74 yaşındaki Trump’ın birkaç gün hastanede kalacağı belirtildi.

hakkında Trump hastanede Remdesivir veriliyor birkac gun kalacak birkaç
Fotoğraf: Reuters

Helikopterle Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’ne götürülen Trump’ın doktoru, moralinin iyi olduğunu, Covid-19’la mücadelede dünyada yaygın olarak kullanılan Remdesivir verilmeye başlandığını söyledi.

Başkanlık seçimlerine bir ay kala virüse yakalanan Trump’un doktoru Sean Conley, “Oksijen takviyesine ihtiyacı yok. Remdesivir tedavisine başlama kararı aldık. İlk dozu verdik. Şimdi dinleniyor” dedi.

Corona virüsüne sıklıkla ‘Çin virüsü’ diyen ve hastalığı ciddiye almayan dünya liderleri arasında gösterilen ABD başkanı, Beyaz Saray’dan helikopterine yürürken maskeyle görüntülendi.

Hastaneye yatmadan önce Twitter’da paylaştığı videoda, “İyi olduğumu düşünüyorum ama emin olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Hastaneden attığı tweet’te ise “İyi gidiyor. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Testi pozitif çıkan 50 yaşındaki first lady Melania Trump’ta ise baş ağrısı ve öksürük gibi hafif belirtiler görüldüğü açıklandı.

Beyaz Saray, başkan hastaneye yatmadan önce Regeneron’un ‘antikor kokteyli’ verildiğini açıklamıştı.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

13 fotoğrafla mesafeleri anlamsız kılan Koreli çiftin hikayesi

Uzak mesafeli ilişkilerin kuşkusuz en sinir bozucu tarafı aradaki uzun mesafelerdir....

Akıllara ziyan 24 hatalı mühendislik harikası!

Akıllara ziyan dedirten 20 hatalı mühendislik harikası yapı diyoruz, çünkü bunları...

Marion Fayolle’un 8 illüstrasyonuyla seksle ilgili ‘dile yerleşmiş klişeler’

Fayolle, Les Coquins adlı çalışmasında insanların kafasında oluşan seksle ilgili klişeleri...

Bitcoin’de mum formasyonları ve anlamları

Bitcoin ve kripto paralarda fiyat hareketlerini doğru veya doğruya yakın tahmin etmek piyasada kazanmak için en önemli aşamalardan biridir. Bitcoin ve altcoin fiyat hareketlerinde sıklıkla kullanılan mum formasyonları ve fiyat akış hareketlerini derledik.

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken İmam Hasan

Hz Ali, Harici İbni Mülcem tarafından şehit edildiğinde, ikinci İmam Hasan otuz yedi yaşındaydı. Al Müctaba (seçkin, seçilmiş) sıfatın erişmişti ve Ehlibeyt’in başına geçmişti.İmam Hasan, babası Hz. Ali’nin defin işlemlerini yaptıktan sonra,  bütün halkı topladı. Ramazan ayının 21....

Müslümanı şeytanlaştıran Kürt sorunu!

Her şey apaçık ortadayken, gerçekleri anlatmanın bu kadar zor olması nasıl bir sancıdır? Hâlbuki bir tokat yese en fazla ikincisinde kendisi de karşıdakine elini kaldırıp vuracak ve bunu da...

Robert Fisk: Türkiye iş pişirdiği IŞİD hilafetinin saldırılarıyla karşı karşıya

Ortadoğu uzmanı Robert Fisk'in Independent'ta yayınlanan makalesinde, Türkiye "Petrol kaçakçılarının ürünlerini IŞİD denetimindeki bölgelerden getirmesine izin verdiğini" belirterek, "Türkiye iş pişirdiği IŞİD 'hilafetinin' Ankara ve İstanbul’a yönelik saldırıları ile karşı...