Trump ve damadının Deutsche Bank hesapları izlemeye alınmış

0


Deutsche Bank, ABD Başkanı Donald Trump ve damadı Jared Kushner’in hesaplarını şüpheli bazı işlemlerin tespit edilmesinin peşinden izlemeye aldı.

Fotoğraf: Reuters

Bankanın beş mevcut ve beş eski çalışanı hesapların izlemeye alındığını New York Times’a doğruladı.

Habere bakılırsa Deutsche Bank’ta kara paranın aklanmasının önlenmesi mevzusunda uzman olarak vazife meydana getiren Tammy McFadden, bahsi geçen hesapları incelediğini ve işlemlere ilişkin endişelerini dile getirdiğinde de işten kovulduğunu öne sürdü.

Trump’ın firmalar grubu Trump Organization’dan bir sözcü izlemeye alınan işlemlerle ilgili bir detayları olmadığını ve firmanın şu anda Deutsche Bank’ta etken bir hesabı olmadığını aktardı.

Kushner’in şirketinin sözcüsü ise New York Times’ı skandal haberler yazmakla suçlayarak “İddia tamamen uydurma ve yanlıştır” dedi.

Hususi Yetkili Savcı Robert Mueller’in 2016 başkanlık seçimlerine Rusya’nın müdahale etmiş olduğu iddiası üstüne açmış olduğu soruşturmada da Deutsche Bank’ın adı çoğunlukla gündeme gelmişti.

Hakkaniyet Bakanı Willam Barr, ortalama iki yıl devam eden Rusya soruşturmanın sonuçlarına ilişkin Kurultay’ye gönderilmiş olduğu mektupta şu ifadeler yer vermişti: “Trump kampanyasının yada ilişkili herhangi bir şahıs yada yetkilinin, 2016 başkanlık seçimlerini etkileme çabasında, Rusya ile komplo yada ortaklaşa iş yapmış olduğu tespit edilmemiştir. Bulgular ABD başkanını tam ve kati olarak aklıyor.”CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here