Tumblr satılıyor

0


Verizon Tumblr‘ı sürpriz bir halde satış listesine koyduğunu deklare etti. Bir dönem fırtınalar estiren Tumblr yanlış politikaların kurbanı oldu.

Tumblr, Marissa Mayer döneminde Yahoo’nun bünyesi altına geçmiş ve bu satın alımdan sonrasında Tumblr kullanıcıları platformun geleceği hakkında endişelenmeye başlamıştı. Verizon bünyesinde yer edinen Yahoo, Tumblr’ın politikalarının değişmeyeceğini müjdelemişti. Sadece Yahoo geçtiğimiz aylarda, Tumblr’da yer edinen +18 erişkin içerikli her şeyi silmişti.

Erişkin içerikleri silen ve bu içerikleri tekrar platformuna kabul etmeyeceğini açıklayan Tumblr’da bu karardan sonrasında işler yolunda gitmemeye başlamıştı. Platformu terk eden kullananların sayısı oldukça çok olacak ki bugün Verizon Tumblr’ı satışa koyma sonucu aldı.

The Wall Street Journal’ın haberine nazaran; Tumblr’da 450 milyondan fazla blog yer ediniyor ve toplam paylaşım sayısı ise 172 milyarı geride bırakmış durumda. Bu büyüklükteki bir platformun hemen hemen ne kadara satılacağı bilinmiyor. Sadece açıklamalara nazaran; Pornhub‘ın CEO’su Tumblr’ı satın alıp eskisi benzer biçimde özgürlükçü bir platform haline getirmek istiyor.

Kaynak: Donanım Günlüğü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here