Turistlerin en çok harcama yaptığı ülkeler

0


Turistlerin hangi ülkede ne kadar harcama yapmış olduğu belli olurken, yabancı turistlerin 2017 senesinde Türkiye’de 22,5 milyon dolar harcama yapmış olduğu görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, yabancı turistlerin en oldukça harcama yapmış olduğu ülkeleri mevzu alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Visual Capitalist verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere bakılırsa, yabancı turistlerin 2017 senesinde Türkiye’de 22,5 milyon dolar harcama yapmış olduğu görüldü.

Bu sayı en yüksek ABD’de de görülürken, yabancı turistlerin burada 210,7 milyar dolar harcamış olduğu kaydedildi. Yabancı turistlerin en oldukça harcama yapmış olduğu öteki ülkeler de; İspanya, Fransa, Tayland, İtalya ve Birleşik Krallık olarak belirlendi. Yabancı turistlerden 22,5 milyon dolar elde eden Türkiye’nin ise bu listenin 14’üncü sırasına yerleştiği kayıtlara geçti.

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, mevzu ile ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2017 yılından bugüne dek gezim başlığı altında 379 bin 67 haber çıkışı tespit edilirken, son zamanlarda artan gezgin ziyaretinin haber çıkışlarını da etkilediği saptandı. Bir tek yabancı turistlerle ilgili yazılı basına mevzu olan haber adedi ise 10 bin 283 olarak görüldü.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here