Ana SayfaHaberlerEkonomiTürk ilaç şirketi Abdi...

Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim, İsviçre merkezli OM Pharma’nın yüzde 28.5 hissesini 530 milyon dolara satın aldı

hakkında Turk ilac sirketi Abdi Ibrahim Isvicre merkezli OM Pharmanin yuzde aldı

Türkiye’nin önemli ilaç şirketlerinden biri olan Abdi İbrahim, İsviçre merkezli biyoteknoloji şirketi OM Pharma‘nın yüzde 28.5 hissesini yaklaşık 530 milyon dolara satın aldı.

18 Eylül’de tamamlanan satın alma ile Abdi İbrahim yaptığı açıklamada; “Bu arada OM Pharma, bizim ortaklığımızla Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki ülkelere erişebilecek” dedi.

OM Pharma’nın ikinci büyük hissedarı olmanın Abdi İbrahim’e Latin Amerika, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dünya pazarlarına erişim sağlayacağı belirtildi. Bu yatırımla birlikte Abdi İbrahim, OM Pharma’nın biyoteknolojik çalışmalara yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerine 265 milyon dolar ayırdığı söyleniyor.

Bu anlaşma kapsamında OM Pharma’nın portföyündeki bazı ilaçların Abdi İbrahim’in İstanbul bulunan fabrikasında üretileceği planlar arasında gösteriliyor.

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut‘un yaptığı açıklama ile; “Yerli ilaç sektörünün yaşamsal önemi, dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği zorlu pandemi döneminde daha iyi anlaşıldı. Son 18 yılda Türkiye pazar lideri olurken hep yüksekleri hedefledik. Dünyadaki ilk 100 ilaç firmasına giren ilk Türk şirketiyiz.” dedi.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

11 madde ile tecavüzcülerin korkulu rüyası Tüfekli teyze

Tecavüz vakalarının çok yaşandığı Hindistan'da, kadınlar da kendi öz-savunmasını gerçekleştirmek için...

“Ankara’da gezecek yer yok diyenlere!” 10 müthiş mekan

Ankara'da gezecek yer yok, konuk geldi nereye götüreceğim ya da...

16 fotoğrafla sosyal medyayı çalkalayan ağaçkakan gelincik hikayesi

Amatör fotoğrafçı Martin Le-May'in çektiği ve sosyal medyanın dünya gündemini meşgul...

Makyöz Laura Jenkinson’dan akıllara ziyan 30 yüz boyama çalışma

Dünyada sanat yolculuğuna çıktığımızdan beri anlıyoruz ki bu gezinin ucu bucağı...

Tartışı-Yorum

“Bize Her Yer İnönü”

  Kadir Gürhan “Bize her yer Trabzon” cümlesi Trabzonsporlularca özellikle deplasman tribünlerde yapılan yaygın bir tezahürattır. Yıllarca Trabzonspor taraftarı bize bu tezahüratla her deplasmanın birer Avni Aker olduğunu gösterdi. 2014-15 sezonu (Süleyman...

Yitik bir Ortadoğu manifestosu!

Kadir Yıldırım  Asırlardan 21,Bir sabah uyanıyorsun, ruhunun kara deliklerine çekiliyor insanlık.Bir akşam uyuyorsun, rüyalarında yıldız kırığı, yaralanmış, hüzünlü, yalnız… Halkın baharı, gökyüzü mavi, güneş sarı, toprak kan, bedel cehennem. İnanın insanlıktan...

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...