Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Türkiye kara birliklerini göndermeye hazır

Tüm Haberler 13 Ekim, 03:41'de eklendi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin ittifak üyeleri ile stratejik konularda anlaşması halinde kara birliklerini Suriye’ye göndermeye hazır olduklarını söyledi.

Terör örgütü IŞİD’e karşı sivilleri savaşa göndermenin suç olduğunu söyleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin ittifak üyeleriyle stratejik konuda anlaşması halinde kara birliklerini göndermeye hazır olduğunu söyledi. Çavuşoğlu “Aksi takdirde Türkiye’den tek başına hareket etmesini beklemek adil değil.” dedi.

France24 televizyon kanalının sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, ‘‘Türkiye sivilleri silahlandıramaz ve onlardan terör gruplarına karşı savaşmasını isteyemez, sivilleri savaşa göndermek suçtur” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin bunun yerine teröre karşı küresel bir mücadele planı önerdiğini söyleyen Çavuşoğlu ”Sinekleri birer birer öldürmek iyi bir strateji değil, terör sorununa neden olan gerekçeleri ortadan kaldırmak gerekiyor”dedi. Irak’taki durumdan Maliki’nin, Suriye’deki durumdan da da Esed’in sorumlu olduğunu ifade etti. Çavuşoğlu, IŞİD’e karşı hava operasyonlanın ise başarısız olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin ittifak üyeleri ile stratejik konuda anlaşma sağlaması halinde kara birliklerini göndermeye hazır olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, aksi takdirde ”Türkiye’den tek başına hareket etmesini beklemenin adil ve gerçekçi olmadığını” ifade etti.

Çavuşoğlu başka bir soru üzerine, PKK’nın terör örgütü olduğunu ve Türkiye dışında BM ve Avrupa’da terör örgütü olarak değerlendirildiği hatırlatarak, ”Bu terörist grup diğerinden daha iyidir diyemeyiz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Viyana’da Festivaller

Viyana’da Festivaller

0
0
30 Ocak, 10:25
Eskişehir İş İlanları

Eskişehir İş İlanları

0
0
20 Aralık, 14:50
Ankara Coffee Festivali

Ankara Coffee Festivali

0
0
4 Ekim, 23:17
En iyi 18 felsefi film!

En iyi 18 felsefi film!

0
0
20 Aralık, 14:37
Kadın Giyim Markaları

Kadın Giyim Markaları

0
0
22 Mayıs, 12:09
Bayan Kot Ceket

Bayan Kot Ceket

0
0
22 Mayıs, 12:05