Türkiye’den Suriye’ye gece uçuşları!

0

Independent  gazetesi son 20 gündür Türkiye’den Suriye’ye gece uçuşları yapıldığını öne sürdü. Gazetenin ünlü Ortadoğu muhabiri Robert Fisk’in Suriyeli askeri kaynaklara dayandırdığı habere göre uçaklar Suriye’nin içlerine doğru gidiyor.

 

Gazetenin ünlü Ortadoğu muhabiri Robert Fisk’in, Suriyeli askeri kaynaklara dayandırdığı habere göre  son 20 gündür Türkiye’den Suriye’ye gece uçuşları yapıldığı öne sürülüyor.

Buna göre Akdeniz kıyısındaki Lazkiye’nin hemen kuzeyinde konuşlanan askeri kaynaklar, geceleri sınırın Türkiye tarafından gelen uçakların doğuya, Suriye’nin içlerine doğru gittiğini söylüyor.

Robert Fisk “Bunların (insansız hava aracı ya da pilotlu uçak olabilirler) Amerikalılara ait olup olmadığını bilmiyorlar. Gündüz ya da gece herhangi bir hava akını da duymamışlar. Ancak subaylar, isyancıların eline son zamanlarda TOW cinsi tanksavar silahlar geçtiğinden bahsediyor.”

Haberde bu isyancı grupların Suriye’nin Akdeniz kıyısına büyük bir saldırı için “yoklamalar yapan”IŞİD yanlısı ya da IŞİD’den esinlenen İslamcılar olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here