Türkiye’ye beyaz bir geldi pir geldi!

0

Mustafa Ergün / Konya – Yurdun birçok yerinde etkili olan kar yağışı, Konya ve Antalya’da okulları tatil ettirdi. Beyaz bir kar manzarasıyla uyanan birçok ilde ulaşım felç oldu, Konya’da binlerce öğrenci kampüste mahsur kaldı. 

 

Meteoroloji İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgeleri için ise fırtına uyarısında bulunmasına rağmen gerekli önlemler alınmadı. Konya ve Antalya’da okullar tatil oldu. Kar yağışı nedeniyle Antalya merkezde ulaşımda aksamalar olurken maddi hasarlı çok sayıda kaza meydana geldi. Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki- Seydişehir yolu ise trafiğe kapandı. Kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu Antalya’nın ardından Konya da güne karla uyanan illerden. Aralıksız devam eden kar yağışı çok sayıda maddi hasarlı kazaya sebep oldu.

85 binin üzerinde öğrencisi olan Selçuk Üniversitesi’nde birçok kişi mahsur kaldı

Konya’da sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, kentte birçok sorumsuzluğu gözler önüne serdi. 85 bin öğrencisi bulunan Selçuk Üniversitesi’nde bir tramvayın raydan çıkması sonucu birçok öğrenci mahsur kaldı. Alaaddin tarafından Kampüs durağı arasında çalışan tramvay hattında bir tramvayın kampüs girişinde raydan çıkması nedeniyle tramvay seferleri durdu. Vize haftasında sınavdan çıkan birçok öğrenci tramvay durakların evlerine gitmek için bekledi. Bir türlü gelmeyen tramvayı bekleyen binlerce öğrenci Büyükşehir Belediyesi’nin bunu öngörememesine isyan etti. Meram’a gideceğini söyleyen öğrencilerden biri, “Burada bir sürü insan bekliyor, çoğu da merkeze gitmek için tramvay bekliyor. Bize bir haber bile verilmedi. Bu nasıl belediye” diye isyan etti. Dolmuş hatlarının da yetersiz olduğu Bosna Hersek mahallesinde Otobüs seferleri de mağduriyeti giderecek şekilde düzenlenmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here