Uluslararası Ankara Caz Festivali’nin bu yılki teması ‘cinsiyet eşitliği’

0


Caz Derneği tarafınca düzenlenen Internasyonal Ankara Caz Festivali, 23. senesinde “cinsiyet eşitliğine” odaklanacak.

Her yıl değişik bir temayı merkezine alan festivalin küratörü ve Caz Derneği Başkanı Hasret Oktar Varoğlu bu yıl için belirlenen temayı şu şekilde açıklıyor:

Bir sivil cemiyet kuruluşu olarak festival aracılığı ile toplumsal bir vakaya caz topluluğu olarak tepki vermeyi ve sanat ile toplumun ayrıştırılamayacağının altını çizmeye çalışıyoruz. 2019 yılı, ‘cinsiyet eşitliği’ temasının cazda karşılığını bulduğunu düşündüğümüz Festival, 26 Nisan – 12 Mayıs tarihleri içinde gerçekleşecek.

Düetler olarak belirlendi. 1 hanım ve 1 adamın sahnede #eşit koşullarda İLETİŞİM KURABİLİYOR olmasını ve bunun GÖRÜNÜR kılınmasını hedefledik. Her alanda hanım ve adam eşit şartlara haiz olmalı, bunun başka türlü olması düşünülememeli. Okyanusta bir damla da olsa, bu mevzuyu hakkıyla işlememiz için birlik olarak siz değerli üyelerimizin festivalimize dahil olmaya çağrı ediyoruz.

Festival 23’üncü senesinde, kıymetli orkestraların eşlik etmiş olduğu hanım ve adam vokallerin beraber sahnede olması için hususi hazırlanan projelere ev sahipliği meydana getirecek.

Öte taraftan Internasyonal Ankara Caz Festivali’nde her yıl minimum üç grubun ilk kez sahne almasına olanak sağlanıyor. Yeni grupları destekleyen festival, biletlerden elde edilmiş gelirin bir bölümüyle de müzisyenlere yurt haricinde caz eğitimi alma fırsatı sunuyor.

26 Nisan – 12 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan festivale ilişkin daha detaylı informasyon edinmek için şuraya bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here