11.9 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 25, 2021

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ‘Evde Kalamayanlara’ sloganıyla çevrimiçi düzenlenecek
15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrimiçi düzenlenecek. Başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanlarından inşaat işçilerine birçok sektörden emekçiye ithaf edilen festival, “Evde Kalamayanlara” sloganıyla gerçekleşecek.

Her yıl mayıs ayının ilk haftasında başlayan festival, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl 1-7 Mayıs tarihleri arasında internet üzerinden düzenlenecek.

Festival yönetiminin yaptığı açıklamada şöyle denildi:

“Bu yıl, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, ‘Evde Kalamayanlara’ mottosu ile 1-7 Mayıs 2020 tarihlerinde online yapılacaktır.

“Bu festivali başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkûm edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve nicelerine ithaf ediyoruz.
“İşçi Filmleri Festivali olarak gerçekleştireceğimiz online film festivali ile ‘İşçiler vardır, emekçiler vardır, ülkemizi yönetenler onları görmüyor, önlem almıyor, virüsün insafına bırakılıyorlar, işten atılıyorlar ve eve ekmek getirmek için ne iş olsa yapacak hale getiriliyorlar! Evde Kalamayanları görün!’ mesajını vermek istiyoruz.”

Festivalin açılış etkinliğine özel konuklar katılacak. Etkinlik 1 Mayıs’ta saat 20.30‘da İFF YouTube kanalında canlı yayımlanacak.

Açılış etkinliğinin programı ve çevrimiçi olarak izlenebilecek filmlerin yer aldığı festival programı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Festivalle ilgili gelişmeler şuradan takip edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,299BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler