Validebağ’a gece baskını!

0

Validebağ Korusu’na yapılmak inşaata karşı iki haftadır nöbet devam ederken, polis kurulan çadırı gerekçe göstererek gaz ve plastik mermi ile müdahalede bulundu.

 

Polis geri çekilmek zorunda kaldı

validebağ-saldırı-gece Saldırının ardından tıpkı Gezi’de olduğu gibi önce çadırları söküp talan eden polis, mahallenin direnişi karşısında geri çekilmek zorunda kaldı. Saldırı sırasında İlçe Emniyet Müdürü’nün de alanda bulunduğu belirtildi.

İstanbul Kent Savunması acil çağrı yaptı

İstanbul Kent Savunması, Validebağ Gönüllüleri ve Yeşil Alan Sakinleri saldırıra karşı Koru’ya acil çağrı yaparken yarın (7 Kasım Cuma) saat 13.00 İstanbul Tabip Odası Kadıköy Şubesi’nde basın açıklaması düzenleyecek. Basın açıklamasının ardından Bahariye Caddesi’nde stand kurarak imza toplanacak. Ayrıca yaşam savunucuları herkesi akşam saat 20.00 şantiye önünde ki direniş alanına çağırıyor.

Yayımlanan çağrı şöyle;

Validebağ’da plastik mermi ve gazla saldıran çevik, direniş alanını ve çadırları dağıttı, ardından geri çekildi. Ciddi olmamakla birlikte yaralanan dostlarımız var.
Yaşam savunucularını Validebağ’la dayanışmaya, bu saatten itibaren alanda olmaya çağırıyoruz. Cuma akşamı ise çadırlarımızı yeniden kuruyoruz!

Cuma günü 13.00’da Kadıköy’de İstanbul Tabip Odası’nda Validebağ Gönüllüleri, İstanbul Kent Savunması ve Yeşil Alan Sakinleri son durum hakkında basın toplantısı düzenliyor. Ardından 15.00’da Yeşil Alan Sakinleri Dayanışması Bahariye’de Validebağ için “inşaat dursun, mahalledeki polis ablukası kalksın” diyerek imza toplayacaklar.

Cuma 20.00’da ise korusuna, mahallesine, kentine sahip çıkanlar Validebağ Direniş Alanı’na, hep beraber çadırlarımızı yeniden kurmaya!

Kaynak: Sendika.Org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here