Venüs Boğa burcunda: Aşkta istikrar

0


15 Mayıs günü Venüs Boğa burcuna geçiş yapıyor ve 9 Haziran kadar da bu burçta gezi edecek. Bu dönem sevdiğiniz mevzulara daha bir tutku ile bağlanacaksınız. Bu illa bir ilişki olmak zorunda değil, işiniz, haiz olduğunuz kıymetli insanoğlu yada eşyalarınız olabilir. Bunlara daha oldukça haiz çıkacaksınız.

15 Mayıs günü Venüs Koç burcundan çıkıp artık Boğa burcuna geçiş yapıyor ve 9 Haziran kadar da bu burçta gezi edecek. Bu tarihe kadar ilişkilerin seyri Boğa kalitesinde geçecek anlamına gelir. Peki ne demek bu, bunu ifade etmeye çalışacağım…

Venüs astrolojide temel olarak iyi mi sevdiğimiz, iyi mi aşık olduğumuz, iyi mi kıymet verdiğimiz, birini iyi mi etkilediğimiz, nelerden hoşlandığımız, ilişkilerden beklentilerimiz, çekim gücümüz, nelere kıymet verdiğimiz, güzel duyu, sanat, yaratıcılıkla ilgili mevzular, kendi öz değerimiz hakkında bizlere data verir. Venüs artık Boğa burcunda gezi ettiğine bakılırsa 24 Nisan’a kadar bu alanlarda beklentilerimizi birazcık daha Boğa bir tema karşılayacak anlamına gelir. Boğa burcu da astrolojide istikrar, itimat, sabitlik, finansal mevzular, sahiplenmek, sadakat, rahatlık, seviye, konfor, tutkulu toprak işleri, boyun, boğaz, bademcik, güvenlik arayışı, risklerden kaçınmak, üretken olmak, sabırlı olmak, inatçılık, tutarlı, kıskanç, zevklere düşkünlük ile anlatılır. Venüs Boğa burcunda yönetici pozisyondadır. Bu yüzden aslına bakarsak Boğa burcunun iyicil taraflarını ortaya çıkarmaya daha oldukça eğilimindedir diyebiliriz aslına bakarsak. Bu dönem hayatınızda kimse yok ise eğer, yeni tanışacağınız kimselere karşı daha davranışlarında ölçülü daha ihtiyatlı yaklaşma eğiliminde olabilirsiniz. Bir ilişkiyi başlatmak için pek de aceleniz olmaz açıkçası. Bu dönem ilişkilerde bilhassa fizyolojik ve maddi uyum arayışı da ön planda olacaktır. Bilhassa ten uyumu ve ilişkilerde fizyolojik temas ihtiyacı artacaktır. Daha oldukça dokunmak, daha oldukça duymak daha somut emarelere ihtiyacımız olacaktır.

Bu dönem sevdiğimiz mevzulara daha bir tutku ile bağlanacağız. Bu illa bir ilişki olmak zorunda değil, işimiz olabilir, haiz olduğumuz kıymetli insanoğlu olabilir, eşyalarımız olabilir. Bunlara daha oldukça haiz çıkacağız. Hedefimiz daha oldukça bir şeyleri sağlamlaştırmak üstüne olacaktır. İşlerimizi, ilişkilerimizi kalıcı ve sağlam bir yapıya dönüştürmek için harekete geçeceğiz. Ve bunu yaparken işin içinde Venüs olduğundan keyifle ve sevmiş olarak yapacağız aslına bakarsak. Bu dönem bırakmak, ayrılmak, bitirmek pek kolay olmaz. Aksine arıza noktaları keşfederek onarmaya çalışacağımıza işaret etmekte. Hem işimizde hem de hususi hayatımızda. Amma velakin hayatınızda kimse yok ise, bu süreçte başlamış olan ilişkiler daha istikrarlı ve kalıcı olma potansiyeli daha yüksektir. Süregelen ilişkiler hem maddi hem tinsel rahat olma ihtimali de yüksek olacaktır. Hem de ilişkilerde sadakat ön planda olacaktır. Normal olarak Venüs’ün Boğa süreci tatlı bir tembellik durumunu da yaşamımıza çağrı eder. Yemekten, içmekten daha oldukça keyif, haz odaklı olur ve işleri sermeye eğilimli olabiliriz. Hayatımızda, evimizde, iş yerimizde kendimize daha oldukça konfor alanları yaratabiliriz. Beş duyu organımızı da doyum edecek eylemlere yöneleceğiz. Tensel zevklere düşkünlük birazcık daha artabilecektir.

Bu süreçte paraya olan sevgi de artmaya başlayabilir. Hem zevk ve keyif veren mevzulara paramızı daha oldukça harcayabiliriz, fakat öteki taraftan yatırım yapmak, paramıza para katacak işlere girişmek için de uygun bir vakit diliminde olacağız. Doğal ilişkilerde fazla sahiplenme, fazla iyelik duygusu ile yaklaşma hususi hayatta, fazla kıskançlık ilişkileri tehlikeye sokabilir bunlara dikkat edilmeli. Venüs Boğa burcunda kuvvetli pozisyonda olduğundan Venüsyen her türlü mevzu için de avantaj elde edecektir. Sanatla ilgili mevzulara yönelmek, güzel duyu yaptırmak, bir şeyleri dekore etmek için de uygun bir dönemdir.

Sevgiler…
Dinçer Güner

İLGİLİ HABERKalıcı ilişkiler zamanı!Kalıcı ilişkiler zamanı!CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here