Vince dondurma asıp satırla keserek dağıttılar

0


Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yeni oluşturulan dondurma dükkanında vinç yardımıyla havaya asılan 120 kilogramlık dondurma bıçak ve satırla kesilerek vatandaşlara dağıtıldı.

Merkezefendi ilçesi Altıntop Mahallesi’nde dondurma dükkanı açan Maraşlı İlhan Aydınlık açılış dolayısıyla iş yeri önünde bir metre uzunluğundaki 120 kilogramlık dondurmayı vinç yardımıyla havaya kaldırttı.

Çalışanlar tarafınca satır ve bıçaklarla kesilen dondurmalar, külahlara konularak vatandaşlara ikram edilirken, parasız dağıtılan dondurmalara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Otuz dakika içinde tükenen dondurmanın dağıtımı esnasında renkli görüntüler oluştu. Bazı vatandaşların büyük parçalar halinde kesilen dondurmayı ellerine aldıkları görüldü.

İş yeri sahibi, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Maraş dondurmasının tanıtımını yapmak için bu şekilde etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Açılışımıza hususi parasız dondurma dağıtıyoruz. 120 kilo ağırlığındaki dondurmayı görsel anlamda daha oldukça görünmesi için vince taktık. Yurttaşlarımız büyük ilgi göstererek dondurmanın tadını çıkardı.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here