Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

WSJ: ABD’yle Türkiye S-400 açmazından çıkamadı

Ekonomi 17 Nisan, 11:22'de eklendi


ABD’de gösterilen Wall Street Journal gazetesi, Türkiye’nin, kendi topraklarına Rusya yapımı S-400 hava müdafa sistemi konuşlandırma planları hakkında Washington’da meydana getirilen görüşmelerde ‘açmazdan çıkılamadığını’ yazdı.

Wall Street Journal’da (WSJ) Jessica Donati imzasıyla gösterilen yazıda, ABD ve Türkiye içinde S-400 hava müdafa sistemleri sebebiyle yaşanmış olan açmazın üstesinden gelinemediği açıklandı.
İsmi verilmemiş kaynaklara dayandırılan yazıda, Türkiye Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Beyaz Saray’da bu hafta ABD Başkanı Donald Trump ile yapmış olduğu görüşmenin, ’S-400 kördüğümünden çıkılmasını sağlayamadığı’ kaydedildi.

Ek olarak yazıda, Washington’daki 37. Türk-Amerikan İlişkileri Konferansı’nda her iki tarafın temsilcilerinin yapmış olduğu görüşmelerin de S-400 anlaşmazlığını sona erdiremediğini ifade edildi.

ABD, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 satın almasını istemiyor. Buna gerekçe olarak, Rusya yapımı bir müdafa sisteminin NATO’nunkilere entegre edilemeyeceğini ve Türkiye’ye konuşlandırılacak bu sistemler üstünden, F-35 jetleri de dahil olmak suretiyle NATO’nun silahları hakkında Rusya’ya informasyon sızabileceği endişesini gösteriyor.

 

 Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.