Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Yalova Belediye Başkanı geri adım atmadı!

Tüm Haberler 1 Aralık, 13:33'de eklendi

Yalova’nın Tonami Meydanı’nda köprülü kavşak yapımı için 18 ağacın sökülüp 140 ağacın kesilmesine tepkiler sürerken, eleştirilerin hedefinde olan Yalova’nın CHP’li Belediye Başkanı Vefa Salman kararı savundu.

 

Söz konusu bölgede araçların 45 dakikalık trafiğe takıldığını belirten Salman, kavşağın yapılacağı bölgede son üç buçuk yılda 1400’ün üzerinde kaza yaşandığını ve 18 kişinin bu kazalar sonucu yaşamını yitirdiği bilgisini verdi. Bıçağın kemiğe dayandığını belirten Salman,  “Can dedim, insan hayatı dedim, kamu yararı dedim, kahrolarak o kararı verdim” dedi.

Salman, bölgede trafikte bekleyen ağaçların ürettiği karbonmonoksitin havaya verdiği zararın, oradaki ağaçların ürettiği oksijenden çok daha yüksek olduğu gibi ilginç bir bilgiyi de paylaştı.

Kararı tek başıma almadım

Salman, ağaç kesimi kararını tek başına kendisinin almadığını, İl Planlama ve Koordinasyon toplantısında kendilerinden trafik sorununu çözmelerinin istendiğini belirtti. Salman, karar verme yetkisinin kendisinde olması halinde bu kararı almayacağını da sözlerine ekledi.

Yalova dışından bağırmakla olmuyor

Yalova’da ağaçların kesilmesinin ardından CHP içinden gelen eleştirilere de tepki gösteren Salman, “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma hatasına düştüler. Keşke gelip bana sorsalardı. Neden böyle bir karar alındı diye detayını öğrenselerdi daha sağlıklı karar verirlerdi” dedi. Aldıkları kararın kendisini, eleştirenlerden daha fazla üzdüğünü ifade eden Salman, “Bu iş Yalova dışından bağırmakla olmuyor” diye konuştu.

Rant amacı yok, içim rahat

Yalova’da yaşanan olayın Gezi Parkı ile ilişkilendirilmesine de tepki gösteren Salman, eleştirilerin siyasi olduğunu söyledi. Salman, projenin rant amacı gütmediği için içinin rahat olduğunu söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.