5.5 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 1, 2021

Yay burcunda Dolunay
[ad_1]

17 Haziran günü Yay Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay’da Aculeus sabit yıldızı etkin olacak. Dolunay’ın bireysel ve sağlık açısından etkileri nasıl olacak? İşte yanıtı…

Merhaba Arkadaşlar;
17 Haziran Pazartesi günü 25 derece Yay Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay’da “ACULEUS” sabit yıldızı etkin olacak. Dolunay’ın bireysel olarak nasıl etkileyeceğine göz atalım.

BİREYSEL ETKİLERİ

Bu Dolunay’ı iyi anlayabilmek için, astrolojide Yay burcunun sembolize ettiği konuları çok iyi anlamamız gereklidir. Bu sayede Dolunay’ın hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilerini anlayabiliriz. Dolunay zamanı elimizdeki işleri büyütmek, genişletmek için daha azimli ve hırslı olabiliriz. Yeni şeyler keşfetmeye, yeni mekanlar tanımaya, yeni insanlarla tanışmaya daha hevesli oluruz. Her türlü yeniliklere, yeni deneyimlere açık olabileceğimiz bir zamandır. Yine bu dönem hayatımızdaki önemli konuları önce daha karmaşık hale getirip sonra çözmeye eğilimli olabiliriz. Başımıza gelen olayları ve konuları abartmaya, olduğundan daha büyük ve daha etkili göstermeye, anlatmaya da eğilimli oluruz. Bu dönem başımıza gelen olaylara iyimser, daha umut dolu, bardağın dolu tarafını görecek şekilde değerlendirmede daha başarılı oluruz. Bu Dolunay zamanı riskler almaya, gözü kapalı bir şekilde olaylara atlamaya, cesur davranmaya daha yatkın oluruz. Bu dönem spora başlamak, spor konusunda profesyonel destek almak için idealdir. Öyle gidip dört tane baklava dilimi yapmaktan bahsetmiyorum spor derken, adam gibi spor yapmaktan bahsediyorum. Atıcılık mesela, ata binme, tempolu yürüyüşler, jimnastik..vb.

İnandığımız tüm değerler, değer yargılarını tek tek sorgulayabiliriz de. Küçük şeylerden çok rahat bir şekilde mutlu olabiliriz. Optimist olmakta bir dünya markası olabilirsiniz. Detaylar çok boğucu ve sıkıcı gelir, bu yüzden detay gerektiren işlerde başarı kazanmak biraz zordur bu dönemde. Çocuk gibi her şeye çok kolay bir şekilde inanabilir, çabuk kandırılabiliriz, dikkatli olun. Bu dönem vereceğiniz sözlere de dikkat edin, sadece tutabileceğiniz sözler verin ve alın. Yeni felsefeler, dinsel konular, farklı hayat görüşleri, farklı inançların olduğu ortamlara ve konulara çok rahat bir şekilde çekilebiliriz. İnançlar ve fikirler için yapılan mücadele daha agresif ve sert olabilir, mücadelelerden pek kaçınmayız. Bu Dolunay dönemi zamanınızın çoğunu açık havada geçirmeye bakın, öyle aval aval AVM’lere tıkmayın kendinizi, parklarda bahçelerde sokaklarda, deniz kenarlarında sosyalleşin. Bu dönem “hayır” mekanizmamız çok iyi çalışmayabilir, buna dikkat etmek gerekir, her gelen teklife evet demeyin, biraz seçici olun. Her plana dahil olmaya çalışırken plansız programsız kalmayın ortalarda. Bu dönem patavatsızlıklara dikkat, kaş yapayım derken göz çıkarmayın arkadaşlar.
17 Haziran Pazartesi günü 25 derece Yay Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay'da “ACULEUS” sabit yıldızı etkin olacak. Dolunay'ın bireysel olarak nasıl etkileyeceğine göz atalım.

SAĞLIK OLARAK

Yay burcu astrolojide kalça, uyluk, karaciğer, eklem romatizmaları, siyatik, kasları sembolize eder. Bu alanda olabilecek rahatsızlıklara karşı dikkatli olmakta fayda var. 25 derece Yay burcu sağ uyluk kemiğine işaret eder. Dolunay sürecinde uyluk kemiklerimize dikkat edelim. Sinirler zayıf ve hassas olabilir. Dolunay’ın kalitesi kuru ve sıcak bir doğaya sahip bu yüzden bol su içmekte fayda var. Bel bacaklara kadar ağrı yapabilir, bacakları aşırı yormamakta fayda var. Ya da hali hazırda bel ve bacak bölgesinde sorunları olanlar var ise Dolunay haftası boyunca ekstradan zorlamamanızda fayda var. Adele tutulmaları oluşabilir. Kas gevşeticilerinizi hazır tutmanızda fayda var.

DİĞER ETKİLER

Dolunay’da “Aculeus” sabit yıldızı etkin olacak. Bu yıldız kör yıldızlardan biri olarak geçer literatürde. Bu kör olma halini hem fiziksel hem de sembolik olarak alabiliriz. Fiziksel olarak göz kusurları, göz problemleri gibi düşünebiliriz ve Dolunay haftası boyunca sağlık olarak gözlerimizi de dikkat etmemizde aslında fayda var. Gözlerimizle ilgili eğer bir tedavi alacak isek veya teşhis konulacak ise ikinci bir görüşünde hiçbir zarar olmaz unutmayın.

Sembolik olarak ise; meydana gelen olayları en iyi halini görmek yerine sürekli kötü hallerini görmek, negatif düşünmek, kötüyü düşünmek gibi düşünebiliriz. Zihnimiz ve algımız biraz daha kötümser çalışabilir bu Dolunay haftası. Diğer yandan bu yıldız inanç ve dinlerle ilgili olduğundan burada ciddi bir inanç tartışması, ahlaki tartışma içinde de bulabiliriz kendimizi. Ayrıca bu yıldız keskin bir zeka ile ilişkilidir. Bu yüzden Dolunay haftası boyunca zekamız inanılmaz işleyecek ve belki de kimsenin göremediği durumları ve detayları fark edeceğiz diyebiliriz.

İLGİLİ HABERJüpiter Neptün etkileşimiJüpiter Neptün etkileşimi[ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,256BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler