Yay burcunda Dolunay’ın Türkiye ve dünya üzerindeki etkisi

0


17 Haziran günü Yay Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay’da Aculeus sabit yıldızı etkin olacak. Dolunay’ın Türkiye ve dünya açısından etkileri nasıl olacak? İşte yanıtı…

Merhaba Arkadaşlar;
17 Haziran Pazartesi günü 25 derece Yay Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay’da “ACULEUS” sabit yıldızı etkin olacak. Dolunay’ın önce dünya akabinde Türkiye üzerinde ne gibi etkileri olabilir buna göz atalım beraber.

DÜNYA ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Yay burcu ideoloji, din ve kültürel kimliklerle ilgilidir. Milliyetçilik ve vatanseverlik konuları ile kültürel kimliklerin karmaşasının en yoğun yaşanabileceği dönemdir. Bu dönem bu konunun başlıkları çok daha sert bir şekilde vurgulanabilir. Keza gümrükle ilgili sıkıntılar, gümrükle ilgili protokollerde problemler meydana gelebilir. Seyahatle ilgili konular, vize işleri, uluslararası seyahatle ilgili konularda gündemde yer alacak ana konular içinde olacaktır. Yay burcu bunların yanı sıra din, dini ibadet yerleri, imamlar, kiliseler, papazlar, dini düşünceler, üniversite seviyesinde eğitim yerleri, yüksek eğitimi, yayıncılık, uzak mesafeler ile iletişimimiz sağlayan aygıtlar, kanunlar, kanun koyucular, kanun adamları, mahkemeler, uluslararası sorunlar, yargı, ithalat, ihracat, politika, medya, yazarlar, profesörler, gibi konular da Yay burcunun sembolize ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu konularda ilgili gelişmelerin olabileceğini düşünmemiz gereklidir. Bu konularla ilgili hayal kırıklığı yaratacak, skandal, toplumun geneli kandırabilecek nitelikte gelişmeler olabilir. Özellikle bu Dolunay haftasında Aculeus yıldızı etkin olacağından din karşıtı söylemler, dini karşıtlıklar, inanç çatışmaları yaşanması olasıdır. Din için kendini feda eden kişiler, din kurbanları dünya gündeminde yer alabilir. Ya da ateistlerin söylemleri, ifadeleri skandal durumlara neden olabilir.

TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Bu Dolunay Türkiye’nin 6. evinde meydana gelecek. Politik astrolojiye göre 6. ev askeri konular, ordu, işçi ve çalışanlar, sendikalar, ulusal savunma, sağlık sektörü, hırsızlar, yolsuzluklar demektir. Yine işçiler, sendikalar, hizmet sektörü, çalışan kesim açısından önemli bir dönem bu. Özellikle sağlık sektörü ön planda olacaktır, salgın hastalıkların en çok yaşanabileceği dönemdir. Sağlık sektörüyle ilgili rahatsız edici haberler olabilir bu dönem. Özellikle bağırsak sistemini etkileyecek tarzda hastalıklar. Sağlık sistemi ile ilgili yeni yasal düzenlemeler olabilir. 6. ev istihdamla ilgilidir, bu dönem özellikle istihdam sayısında artış olabilir, özellikle yabancı sermayeli şirketler daha çok ön plana çıkabilir olumlu anlamda. Bu dönem salgın hastalık haberleri daha hızlı bir şekilde yayılabilir, salgın hastalıklara karşı dikkatli olunması gereken bir dönemdir. Askeri konularda düzenlemeler, bedelli askerlik, askerliği süresi….vb konular gündemimizde yer alabilir Dolunay haftası boyunca. Yine çıkarılan eserlerde, taklit ve hırsızlık gibi konular yüzünden sanatçılar birbirine girebilir.

İLGİLİ HABERYay burcunda DolunayYay burcunda DolunayCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here