Ana SayfaKültür SanatYayıncılar hedef belirledi

Yayıncılar hedef belirledi

[ad_1]

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin 23. Olağan Genel Kurulu’nda, 2019-2021 emek verme döneminde de görevine devam etmek suretiyle yönetim kurulu başkanlığına seçilen Kenan Kocatürk, yeni dönemde KDV iadelerinin mahsubu mevzusuna ağırlık verileceğini deklare etti.

Türkiye Yayıncılar Birliği, geçtiğimiz hafta iki senelik emek verme periyodunu değerlendirmek ve yeni dönemde vazife alacak yönetim kurulu ile öteki dernek organlarını belirlemek suretiyle CVK Park Bosphorus Hotel’de toplandı.

Açılış konuşmasına, geçtiğimiz iki yıl içinde yaşamını kaybeden yazarları ve yayıncılık dünyasından adları anarak süregelen Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kocatürk; Türkiye Yayıncılar Birliği’nin 2017-2019 emek verme döneminde yapmış olduğu emekleri özetledi. KDV çalışmalarının kısa süre içinde netice verdiğine dikkat çeken Kocatürk, önümüzdeki dönemde ise KDV iadelerinin mahsubu mevzusuna ağırlık verileceğini dile getirdi.

HEDEF; OKUMA KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRMAK

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, sektörün içinde bulunmuş olduğu krize yönelik olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafınca Cumhurbaşkanlığına sunulan Kağıt Krizi Raporu’na yayıncılıkla ilgili mühim katkılar sunduğunu aktaran Kenan Kocatürk; 2018 Frankfurt Kitap Fuarı öncesinde yayınevlerinin ve telif ajanslarının kriz mevzusunda ortaklaşa hazırladıkları ve dayanışma mesajı veren mektubun oluşmasına da derneğin öncülük ettiğini hatırlattı. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, eğitim yayıncılığının sorunlarıyla da yakından ilgilendiğini aktaran Kocatürk, derneğin okuma kültürünü geliştirme, Düşünce ve Sanat Eserleri Kanunu’nun yenilenmesi, durağan(durgun) fiyat, yurtiçi ve yurtdışı kitap fuarlarına katılım ve yayınlama özgürlüğüne yönelik çalışmalara da değindi.

hakkında Yayincilar hedef belirledi belirledi

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk

Görüşmede Genel Yazman Özgür Akın ise Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu-OKUYAY Projesi’ni özetleyen bir sunum yaparak bu projenin, okuma kültürünü önemseyen pek oldukca bileşeni bir araya getirdiğini altını çizdi.

GÖREVLER BELLİ OLDU

Yayıncılığa uzun seneler emek vermiş eski dernek başkanlarına teşekkür plaketi de verilen görüşmede, 2019-2021 emek verme döneminde vazife meydana getirecek yeni yönetim kurulu ve öteki organları da meydana getirilen seçimle belirlendi. Geçmiş dönemde İkinci Başkan olarak vazife icra eden Fahri Aral ve Sayman olarak vazife icra eden Arman Fikri, yeni dönem için aday olmayarak yönetim kurulundaki görevlerine veda ettiler. Yeni yönetim kurulunda vazife dağılımları ise şu şekilde belirlendi: Kenan Kocatürk (Yönetim Kurulu Başkanı-Literatür Yayıncılık), Koray Seçkin (İkinci Başkan-Seçkin Yayıncılık), Özgür Akın (Genel Yazman-Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık), Servet Düz (Sayman-Bora Yayıncılık Dağıtım), Mustafa Nemutlu (Üye-Teknolist Informasyon Sistemleri),Tan Çağlayan (Üye-Çağlayan Kitabevi) ve Erol Aydın (Üye-Siren Yayınları).[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

2014’ün internette en çok izlenen 10 dizisi

İnternet bu kadar yaygınlaşırken film ve dizilerin internette izlenmesi de yaygınlaştı....

17 Fotoğrafla bitmeyen savaşların muhabiri Robert Capa kimdir?

Savaşın fotoğrafı dendiğinde kaçınılmaz olarak ilk akla gelen isin Robert Capa...

Dünyanın En Güzel Gölleri

Presshaber.com olarak sizler için dünyanın en güzel göllerini listeledik. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26.  27.

Filistin Tarih Müzesi’nden 10 eserle “Filistin Gerçeği”

Filistin’de devam eden sefalet, uluslararası politikaların ilgisinden uzak bir dönemde, sanat...

Tartışı-Yorum

Marksist ve sosyalist bir siyasetçi olarak Yaşar Kemal

Yaşar Kemal, 28 Şubat 2015’te direne direne ölümünün ardından değişik yönleriyle tanıtıldı. Romancılığı, hikâyeciliği, şairliği, gazeteciliği, doğaya olan tutkunluğu, insana olan aşkı, neşeli kişiliği onu tanıyanlar tarafından anlatıldı. Ancak...

Slavoj Zizek: Türkiye’nin bir devlet olması devletin işlediği suçları aklamaz

Dünyaca ünlü filozof Slavoj Zizek, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın'ın “PKK'nın Marksist-Leninist bir terör örgütü olması, işlediği suçları aklamaz” sözlerine yanıt verdi. Zizek yanıtında "Evet, Türkiye’nin bir devlet olduğu gerçeği de Türk...

Kuzguni Gömüt

Siyah kuzguni elbisesi içinde dilinde tek bir Arapça cümle ile Aisha Faris, sadece ağlıyordu. Bizim bilmediğimiz bir dilde, İç’inde kopan çığlıkların gümbürtüsü, siyah elbisesinde kara kara dalgalanıyordu. Aynı Arapça...