Yazar adayları festivalde buluşuyor

0


Antalya’da düzenlenen 4. Yaratıcı Yazarlık Festivali’nde usta yazarlar ile genç yazar adayları bir araya gelecek.

Tabiat Koleji’nin düzenlemiş olduğu ve Türkiye’nin dört bir tarafındaki kampüslerinden talebe ve öğretmenin katılmış olduğu festivalde çocuk edebiyatının önde gelen adları yer alacak. 30 Nisan- 3 Mayıs tarihleri içinde gerçekleştirilecek festival, öğrencilerin okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Çocuk edebiyatının usta kalemi Yalvaç Ural’ın onur konuğu olarak katılacağı festivalde on altı yazar eğitmen olarak yer alacak. Sabri Ugan, Yaşam Kurt, Ceren Kerimoğlu, Mavisel Yener, Habib Bektaş, Hidayet Karakuş, Koray Avcı Çakman, Renan Özdemir, Dr. Nilay Yılmaz, Toprak Işık, Osman Torun, Uğur Önver, Almıla Aydın, Pelin Güneş ve Sinem Çelebioğlu benzer biçimde usta kalemlerden yaratıcı yazarlık eğitimi alacak öğrenciler Türkçeyi doğru, etkili, güzel kullanma; yaratıcı, sorgulayıcı, eleştirel düşünme becerileri kazanırken ekip emek vermesi bilincini de edinecek.

Öğrenciler her gün 6 saat yaratıcı yazarlık eğitimi alacak. Merak ettikleri kitapları araştırma fırsatı bulacak.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here