Ana SayfaKültür SanatSinemaYılmaz Güney Film Festivali’ne...

Yılmaz Güney Film Festivali’ne başvurular 25 Ocak’ta sona erecek

[ad_1]

8.Yılmaz Güney Film Festivali’ne başvurular 25 Ocak’ta sona erecek.

Batman Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film Festivali, 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında uzun, kısa metrajlı filmlerin ve belgesellerin gösterimiyle birlikte yönetmen, oyuncu, senarist, eleştirmen ve sinema yazarlarının katılacağı panel, söyleşi ve atölye çalışmaları yapılacak.

Özgürlük, barış ve demokrasi gibi evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı, kadın ve çocuk haklarını gözeten, herhangi bir etnik, dinsel, cinsel ve  kültürel kimliği ötekileştirmeyen, sinema sanatının estetik kaygılarını taşıyan yapımları gösterim programına dahil etmeyi amaçlayan festival, tüm ülkelerden filmleri kabul ediyor.

Öte yandan festival bu yılında bir değişikliğe giderek, bünyesinde yer alan yarışmalı bölümleri kaldırdı. Bu bölümler yerine belgeselciler ve kısa filmciler için proje geliştirme ve destek bölümü oluşturuldu.

Sinema filmi üreticilerine mali destek sağlamayı amaçlayan bu yeni bölümler kapsamında Belgesel Film Geliştirme ve Destek bölümünde yer alan  iki projeye 10 bin TL verilecek. Kısa Metraj Kurmaca Film Geliştirme ve Destek bölümünde yer alan iki proje de aynı şekilde  10 bin TL ile ödüllendirilecek.

Festivale şuradan başvurulabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Londra Tarih Müzesi’nde Vahşi Doğadan Seçilen En Harika Fotoğraflar!

2014 yılında Londra Tarih müzesinin her sene teşkil ettiği ve 50....

13 madde ile turist ile gezgin arasındaki fark

İnsanların tatil veya bir ülkeyi ziyaret etme algısı farklıdır. Kimisi gezgindir,...

Rus Fotoğrafçıdan bebek bekleyen çiftler!

Rus fotoğrafçı Jana Romanova, bir kaç yıl önce arkadaşlarının bebek beklemesi...

Sanatçı Aydın Büyüktaş’tan bir istanbul parodisi: Flatland

Aydın Büyüktaş'ın "Flatland-Düzülke" adlı fotoğraf serisi, alışık olduğumuzun dışında bir İstanbul'un hikayesini...

Tartışı-Yorum

Ümit Kıvanç yazdı “Savaştan buraya insanlık macerası”

Ümit Kıvanç Radikal'in bugünkü köşesinde "Savaştan buraya insanlık macerası" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ümit Kıvanç'ın bugünkü yazısı:Belki de bir kısmı eşimiz dostumuz ahbabımız arkadaşımız olan yeni milletvekilleri hepimiz adına...

Press Haber üretimlerinize yer veriyor

Üniversiteden yeni mezun olduğumuzda ve iş için kapıları çalmaya başladığımızda önümüze çıkan en büyük sorun ‘deneyim’ oldu. Her medya şirketi deneyimimiz olup olmadığını sordu ve varsa daha önceki çalışmalara...

Düşünürken

Sevgili okur bu atmosferde yazı yazmak hiç olmadığı kadar zor, öyle ki ciğerden kaleme kan çekmek kalemden kağıda mürekkep akıtmaktan daha kolay. Neden mi? Öyle bir iklim yaşıyoruz ki...