Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

0


Kredi kartı olmadan bir hayat geçirmek mümkün değildir. Kredi kartı başvurusu yapmayı düşünenler için en ideal seçeneklerden birisi Ziraat Bankası olarak gösterilmektedir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kısa süren kolay bir işlemdir. Bunun için öncelikle Ziraat Bankası’nın internet sayfasına gitmek gerekir. Sırasıyla ana sayfa, bireysel, başvurular, kredi kartı başvurusu ve bankkart başvurusu adımlarına tıklanmalıdır. Bankkart başvurusu sayfasında tüketicinin önüne doldurması gereken form niteliğinde bir sayfa çıkacaktır. Tüketicinin ilk adımda kişisel bilgiler kısmını doldurması gerekmektedir. Kişisel bilgiler kısmında tüketicinin T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve güvenlik kodunu sırasıyla girmesi gerekir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu ikinci adımında ise cep telefonu doğrulama kısmı bulunmaktadır. Tüketicinin verdiği cep telefonu numarasının doğru olup olmadığını kontrol etmek adına cep telefonuna bir şifre gönderilecektir. Söz konusu şifrenin ikinci adımda tüketicinin karşısına çıkan boşluğa girilmesinin ardından cep telefonu doğrulama işlemleri tamamlanmış olacaktır. Kredi kartı başvurusunun üçüncü adımında ise gelir bilgisinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Gelir bilgisi; tüketicinin yapmış olduğu kredi kartı başvurusunda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü, tüketicinin gelir bilgisine göre kredi kartının limiti belirlenecektir. Bir başka deyişle, istediği kredi kartı limitine sahip olmak isteyenlerin gelir bilgilerini doğru olarak yazması şarttır. Üç adımın tamamlanmasının ardından tüketicinin yapmış olduğu kredi kartı başvurusu tamamlanacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinin dışında farklı alternatifler bulunmaktadır. İsteyenler, kendilerine en yakın Ziraat şubesine giderek bankkart başvurusu yapabilirler. Buna ek olarak, Ziraat Bankası müşterisi olanlar, Ziraat internet bankacılığını kullanarak dakikalar içerisinde başvurularını tamamlayabilirler. Bunun yanı sıra, Ziraat mobil uygulaması sayesinde şubeye gitmeden kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için alternatif yöntemler arasında ATM’ler bulunmaktadır. ATM’ler üzerinden kredi kartı başvurusunun yapılması oldukça kolaydır. Bir diğer bankkart başvurusu alternatifi ise sms bankacılığı olarak bilinmektedir. Tüm bunların dışında 0850 258 0000 numarasını arayarak bankkart başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Sonuç olarak, bankkart başvurusu için birden çok alternatif, Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır.

Neden Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapılmalıdır?

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler için birden çok alternatif bulunmaktadır. Bu noktada, neden Ziraat Bankası kredi kartını seçmeniz gerektiği konusunda bilgilendirme yapmak gerekebilir. Ziraat Bankası’nın kredi kartları; diğer bankaların kredi kartlarından biraz daha farklıdır. Bankkart; Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır. Bankkart’ın hem banka kartı hem de kredi kartı özellikleri taşıdığını söylemek gerekir. Bankkart’ın ön yüzünde tüketicinin kredi kartı numarası bulunmaktadır. Kartın arka yüzünde ise banka kartı numarası vardır. Tüketici; ATM veya POS cihazında kartını taktıktan sonra ekrandan kartın hangi yüzünü kullanacağını seçmelidir.

Bankkart; kredi kartı olarak kullanıldığında birçok avantajı ve kampanyayı, tüketicilere vaat etmektedir. Bankkart’ın kredi kartı özelliği sayesinde anlaşmalı üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapma fırsatı bulunmaktadır. Buna ek olarak, tüketicinin puan kazanma şansı vardır. Bankkart’ın kredi kartı özelliği sayesinde birçok kampanyadan yararlanmak söz konusu olmaktadır. Ayrıca, Bankkart’ın sayısız indirim fırsatı yer almaktadır. Bankkart kullanarak yaptığınız her alışverişte puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız puanları, alışverişte harcayabilirsiniz. Bir başka deyişle; harcadıkça kazanır, kazandıkça daha çok harcamaya devam edersiniz. Bankkart’ın kredi kartı özelliğinin bir diğer avantajı ise günün her saatinde nakit avans çekme fırsatıdır. Acil nakit ihtiyacı olanlar, 7/24 nakit çekerek finansman desteği sağlamış olurlar.

Bankkart’ın kredi kartı özelliğini kullanarak taksitli alışveriş yapma fırsatı bulunmaktadır. Bankkart kredi kartı; bol bol puan kazandırmaktadır. Acil nakit ihtiyacının ise hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki ATM’lerden giderilmesi mümkündür. Bankkart kredi kartı özelliğinin oluşturulan şifre sayesinde istenilen her yerde kullanılması söz konusu olmaktadır. Bankkart; üç boyutlu güvenlik sisteminin kullanılmasına imkan tanımaktadır. Bu sayede, yapılan alışverişler, oldukça güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Bankkart’ın temassız özelliği; bilhassa alışverişlerde çok faydalı olmaktadır. Temassız özellik sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde alışverişler yapılmaktadır.

Bankkart 360; Bankkart kredi kartı özelliğinin öne çıkan uygulamaları arasında bulunmaktadır. Bankkart 360 sayesinde tüketicinin bankacılık ürünlerinden Bankkart lira kazanması mümkün olmaktadır. Bankkart’ın kredi kartı uygulaması kullanılarak yapılacak aylık toplam bin TL harcamalarda aylık altı TL Bankkart lira kazanma fırsatı bulunmaktadır. Bankkart 360 uygulamasından faydalanmak isteyenlerin BANKKART360 yazıp 4757’ye mesaj göndermesi yeterli olmaktadır.

Business karta ücretsiz POS; Bankkart kredi kartının farklı bir fırsatı olarak gösterilmektedir. Bu uygulamadan faydalanmak isteyenlerin Bankkart business kartlarına harcama taahhüdü vermesi gerekmektedir. Bu sayede, tüketicilerin POS cirosunu ücretsiz ve komisyonsuz olarak alması mümkün olmaktadır. Çoklu limit; Bankkart’ın kredi kartı özellikleri arasında bulunmaktadır. Çoklu DBS limit özelliği sayesinde tüketicilerin ödeme kolaylığı yaşaması mümkün olmaktadır.

Taksitli nakit avans; Bankkart kredi kartı kullananların faydalanabileceği bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Bu sayede, ücretsiz taksitli nakit avans çekmek mümkün olmaktadır. 12 aya kadar uzanan vade seçenekleri sayesinde tüketicilerin acil nakit ihtiyaçları giderilmektedir. Bu özelliğe ek olarak, ekstre borcunun %50’sini ödeyenleri farklı bir fırsat beklemektedir. Ekstre borcunun %50’sini ödeyen tüketiciler, kalan borç tutarı için uygulanacak alışveriş faiz oranlarında indirime tabi tutulurlar.

Aidat iade özelliği; tüketicilere kredi kartı ücreti kadar Bankkart lira kazanma fırsatı sunmaktadır. Bu uygulamadan faydalanmak isteyenlerin aylık harcama taahhüdü vermesi gerekmektedir. Bu sayede, kredi kartı ücretinin Bankkart lira olarak kazanılması söz konusu olmaktadır. Sanal Kart; Bankkart kredi kartının sahip olduğu bir diğer özelliktir. Bu özellik sayesinde kredi kartının fiziki olarak bulunmadığı her ortamda alışverişlerde sanal kart kullanmak mümkün olmaktadır.

Bankkart’ın kredi kartı özelliğinin sunmuş olduğu bir diğer fırsat peşin harca ve ertele olarak bilinmektedir. Tüketicilerin kredi kartı özellikli Bankkart’ları kullanarak yapacakları her peşin kredi kartı harcamalarının seçilen dönem sayısı kadar olmak üzere bir sonraki ekstreye ertelenmesi mümkün olmaktadır.

Bankkart’ın kredi kartı özelliği kullanılarak yapılan peşin harcamaların 18 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle taksitlendirilmesi söz konusu olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, Bankkart’ın kredi kartı özelliği kullanılarak otomatik fatura ödeme talimatı verilebilir. E-ekstre alınabilir. Tüketicinin yakınları için ek kart başvurusu yapmak mümkündür. Mobil temassız ödeme; farklı bir Bankkart kredi kartı özelliğidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here