Ana SayfaListelerLeonardo DiCaprio'nun rol aldığı...

Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı en iyi 5 film

90’lı senelerde yıldızı parlayan ve otuz yılı aşkın kariyeri boyunca başarı basamaklarını tırmanarak harikulade bir filmografi inşa eden Leonardo DiCaprio, çağımızın şüphesiz ki en iyi oyunları arasında. Henüz yaşı gençken bile ne kadar dahi ve iyi bir oyuncu olacağı belliydi. 1993 senesinde rol aldığıWhat’s Eating Gilberts Grape filminde canlandırdığı zihinsel engelli karakter ile Oscar’a aday gösterilmiştir.

Mükemmel oyunculuğunun yanı sıra, sempatikliği ve duyarlı kişiliği ile de kalpleri fetheden DiCaprio’nun rol aldığı filmler, her zaman büyük bir ilgi ve merak konusu olmayı başarıyor. Son 20 yılın en iyi aktörleri arasında gösterilen DiCaprio’nun en iyi 5 filmini bir araya getirdik.

Inception, Başlangıç (IMDb: 8.8)

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, Hollywood Yeni Akım efsanelerini çok iyi çalışmış, bu konuda kendini yetiştirmiş ve bunu filmlerinde en ham haliyle uyarlamıştır. Inception filmi de onun cesur olduğu ve tamamen orijinal filmlerinden biridir. Hedef aldığı kişinin bilinçaltına  fikirleri sokmaya çalışan bir hırsız hakkındaki bilim-kurgu filmi, tartışmasız olarak Leonardo DiCaprio’nun en iyi performansları arasına giren filmdir. Inception filminde şimdiki zamanla geçmişinin baskısı altında kalan bir adamı canlandıran DiCaprio ve Nolan’ın imzası niteliğindeki set tasarımı ve görsel efektler ile Hans Zimmer’in eşsiz besteleri arasında adeta bir pırlanta gibi parıldıyor.

4 tane Oscar ödüllü alan film, sadece Leonardo DiCaprio’nun en iyi filmleri arasında yer almakla kalmıyor, tüm zamanların en başarılı filmleri arasında yer alıyor.

Inception izle

Shutter Island, Zindan Adası (IMDb: 8.2)

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı bu başyapıtta, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede olan Ashecliffe Hastanesi’ne gitmesi ile başlıyor. Bu hastanede karşılaştıkları isyan ve rayından çıkan işler soruşturmayı gittikçe zora sokuyor. Zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırları ayırt etmekte zorlanacaklardır. Usta yönetmen Scorsese tarafından Dennis Lehane’nin ünlü romanından sinemaya uyarlanan Shutter Island filmi sizlere harika bir seyir keyfi sunuyor.

shutter island

Blood Diamond, Kanlı Elmas (IMDb: 8.0)

Leonardo DiCaprio, sağlam bir senaryoya sahip gerilim filmlerinde anti-kahramanı canlandırmada adeta ustalaşmış bir oyuncudur. Blood Diamond filmi de bu filmlerden bir tanesi. Afrika kıtasındaki süregelen savaşları ve elmas gibi doğal kaynakların Batı ülkelerine nasıl servis edildiğini ortaya koymak açısından oldukça güçlü ve trajik bir hikâyeye sahip film, DiCaprio’nun da en iyi filmleri arasında yer alıyor.

Blood Diamond

The Revenant, Diriliş (IMDb: 8.0)

Usta yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun Western başyapıtı The Revenant, Leonardo DiCaprio’ya Oscar’ı getiren film olmuştur. Michael Punke’nin aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan film, Hugh Glass karakterinin hayatta kalma mücadelesine yer veriyor. Yarı-biyografik destanda canlandırdığı karakter ile DiCaprio, Oscar’ın yanı sıra En İyi Oyuncu dalında BAFTA, Altın Küre, Screen Actors Guild ve Critics’ Choice ödüllerini kazanmıştır.

The Revenant

Titanic, Titanik (IMDb: 7.8)

Şüphesiz ki Leonardo DiCaprio denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri de Titanic filmidir. Oyuncunun ismini gösterime girdiği ilk anlardan itibaren popüler oyuncular arasına yazdıran, halen günümüzde popüler kültürün gündeminde yer alan bir film. Başrollerini güzel ve başarılı oyuncu Kate Winslet ile paylaştığı film, anlattığı trajik ve sürükleyici aşk hikayesi ile 11 dalda Oscar alarak tüm zamanların en başarılı filmleri arasında yer almayı başarmıştır.

Gişe rekortmeni filmde, İsmini ve çatı fikrini aynı adı taşıyan seyahat gemisinin gerçek hikâyesinden alan filmde fakir bir sanatçı ile aristokrat kızının aşk hikâyesi yer alıyor.

titanic

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Dahi olmak için hasta olmanın şart olduğunu kanıtlayan 17 şahsiyet

Dahi olmak bazen deli olmaktan geçer. Ya da hayatın büyük bir...

23 çizimle Rus sanatçı Waldemar Von Kazak’tan cinsel gerginlik

Rus sanatçı Waldemar Von Kazak’tan günümüz teknoloji bağımlığını eleştiren gerçeküstü dijital...

Makyöz Laura Jenkinson’dan akıllara ziyan 30 yüz boyama çalışma

Dünyada sanat yolculuğuna çıktığımızdan beri anlıyoruz ki bu gezinin ucu bucağı...

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer?

Kuru öksürüğe sigara, alerjik maddeler, mide asitleri ve soğuk algınlığı...

Tartışı-Yorum

Ankara’nın Gayrimenkul Fiyat Artışında 1.İlçesi…

Tolga Yumrukaya / Satış Reçeteleri-1 Emlak sektörü, 2015’te hem değer artışı hem satışlardaki canlılık açısından parlak bir yarıyılı geride bıraktı. Yapı ruhsatı verilerinin gerilemesi de arzın yavaşlayarak eldeki konut stokunun azalmasını dengeli sağlam bir piyasanın oluşmasını sağlayabilir. REIDIN.com’un verileriyle hazırlanan ‘Emlak Raporu’ Ankara’nın yıldızı olarak yüzde 18.3’le Sincan’ı birinci...

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini koltuk kaygısına, siyasi ve ideolojik gruplaşmalara bırakmıştır. Değişen zihniyetle, bilimle arasındaki pamuk ipliğini kopartan bilim insanları, otokratik anabilim...

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan“Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir korku ve sindirme politikası uyguladı. Hayatın bir parçası haline gelen bu uygulamalarda kaybedilenlerin çoğunu; öğrenciler, öğretmenler, sendikacılar (örgütlü...