Ana SayfaKadınMagazinAlizade kimdir? Rap müziği...

Alizade kimdir? Rap müziği kariyeri?

Alizade dünyada ünlü olan bir rapçidir. Son dönemlerde oldukça popüler olan Alizade kimdir dünya basınında yer almıştır. Buna göre ünlü rapçi hakkında detaylı bilgiler elde edilmiştir. Alizade, tam ismiyle Asya Alizade Azerbaycan asıllı Rus sanatçıdır.

Alizade, Youtube fenomeni olarak da bilinen Berkcan Güven ile birlikte gerçekleştirdiği konser sonrasında ismini ülkemiz üzerinden de duyurmuştur. Bu nedenle söz konusu sanatçı ülkemizden de biliniyor.

Sanatçı daha çok Instagram sosyal medya sitesini aktif olarak kullanmaktadır. Bu nedenle söz konusu kanal üzerinden asyaalizadeu adında kullanıcı adı mevcuttur. Bu kanal üzerinden ise toplam olarak 124 bin aktif sosyal medya takipçisi söz konusudur.

Alizade Kaç Yaşındadır?

Alizade 8 Ekim 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Bu sebeple ünlü sanatçı 23.yaş gününü kutlamaktadır. Sanatçı çok sayıda şarkı bestelerine imza atmıştır. Bu şarkılardan bazıları ise şunlardır; Kalbin Bana Kaldı, Anormal, Afedersin, Gucci, Estafurla, Keko ve Make Up olarak sıralayabiliriz.

Alizade aynı zamanda Azerbaycan’ın en genç rapçisi olarak tanınmıştır. Genç yaştan itibaren Rap müziğine karşı ilgi duymuştur. Bu nedenle kendisini bu alanda yetiştirmiştir.

Ünlü rapçi bu işi profesyonel anlamda icra etmektedir. Bugün en kaliteli müzik şirketleriyle birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi tarafından yapılan bir açıklamada ise yakın gelecekte yeni albümler çıkartabileceği yönündedir.

Ayrıca ünlü sanatçı sosyal medya hesabından da zaman zaman duyurular yapabilmektedir. Alizade ile sosyal medya hesabı üzerinden irtibat kurulabilmektedir.

Alizade Rap Müziği Kariyeri

Alizade rap müziğine kariyerli olarak başlamıştır. Bu nedenle ünlü sanatçı sanat dünyasının en ışıltılı genç sanatçıları arasında yer almaktadır. Sanatçı kariyeri boyunca kendine özgü besteler çıkartmıştır. Hareketli yapısı sayesinde yüzbinlerce sevenlerinin gönlünde taht kurmuştur. Şarkıcı pek çok yabancı rap sanatçılarından farklı olarak Türkiye’ye yoğun olarak sempati duymasıyla bilinmektedir. Bu nedenle kendisi tarafından da sunulan bir söyleşide, yakın gelecekte yine Türkiye üzerinden konserler sunabileceğinin altını çizmiştir. https://haymanagazetesi.org/haber/14970594/alizade-kimdir-rapci-alizade-aslen-nereli-kac-yasinda

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Türkiye’nin ilk kadın stüdyo fotoğrafçısı Maryam Şahinyan

Türkiye'de birçok alanda olduğu gibi fotoğrafçılık sanatında da kadının adına pek...

15 maddeyle meme kanseriyle mücadele olarak dövme sanatı

Bir kadının hayatı boyunca meme kanseri tanısı koyulduğu an gibi en...

Başını alıp gitmek isteyenlere 12 ülke ve kabul şartları

Usta şair Özdemir Asaf bir şiirinde şöyle diyor: "Kolay mıdır bir...

Frida Kahlo’nun ölümünden 60 yıl sonra ortaya çıkan özel eşyaları

Frida Kahlo, mücadeleci ruhu, feminist dünya görüşü, portreleri ve aşklarıyla yirminci...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken İmam Hüseyin’e Veda

Muharrem ayının 10.  Gününde (10 Ekim 680) şafakla birlikte saldırı başladı. Bir tarafta 5 bine yakın Halife Yezid’in ordusu, diğer tarafta 72 savaşçı. Adil olmayan, eşit şartlarda gerçekleşmeyen bir...

Ekşi Sözlük yazarı: Biz vatan hainiyiz, sizi de vatan haini olmaya davet ediyoruz

Ekşi Sözlük yazarlarından maarri, "3 dakikada apo troll'lerinden kurtulma rehberi" adlı başlığa yazdığı entryde, "Kendinizi bu zavallılığa mahkum etmeyin, kafanızı kuma gömmeyin, farklı fikirleri duymaya tahammül edin" diyerek "Biz...

Levent Ünsaldı “Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!”

2 göbek öncesinden nenemin o gün, samanlıkta kiminle seviştiğini bilmiyorum ki!Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!Bizim peder eski asker, emekli albay, Kıbrıs gazisi kendisi. İyi bir askermiş… Pederin...