Ana SayfaKadınMagazinAlizade kimdir? Rap müziği...

Alizade kimdir? Rap müziği kariyeri?

Alizade dünyada ünlü olan bir rapçidir. Son dönemlerde oldukça popüler olan Alizade kimdir dünya basınında yer almıştır. Buna göre ünlü rapçi hakkında detaylı bilgiler elde edilmiştir. Alizade, tam ismiyle Asya Alizade Azerbaycan asıllı Rus sanatçıdır.

Alizade, Youtube fenomeni olarak da bilinen Berkcan Güven ile birlikte gerçekleştirdiği konser sonrasında ismini ülkemiz üzerinden de duyurmuştur. Bu nedenle söz konusu sanatçı ülkemizden de biliniyor.

Sanatçı daha çok Instagram sosyal medya sitesini aktif olarak kullanmaktadır. Bu nedenle söz konusu kanal üzerinden asyaalizadeu adında kullanıcı adı mevcuttur. Bu kanal üzerinden ise toplam olarak 124 bin aktif sosyal medya takipçisi söz konusudur.

Alizade Kaç Yaşındadır?

Alizade 8 Ekim 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Bu sebeple ünlü sanatçı 23.yaş gününü kutlamaktadır. Sanatçı çok sayıda şarkı bestelerine imza atmıştır. Bu şarkılardan bazıları ise şunlardır; Kalbin Bana Kaldı, Anormal, Afedersin, Gucci, Estafurla, Keko ve Make Up olarak sıralayabiliriz.

Alizade aynı zamanda Azerbaycan’ın en genç rapçisi olarak tanınmıştır. Genç yaştan itibaren Rap müziğine karşı ilgi duymuştur. Bu nedenle kendisini bu alanda yetiştirmiştir.

Ünlü rapçi bu işi profesyonel anlamda icra etmektedir. Bugün en kaliteli müzik şirketleriyle birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi tarafından yapılan bir açıklamada ise yakın gelecekte yeni albümler çıkartabileceği yönündedir.

Ayrıca ünlü sanatçı sosyal medya hesabından da zaman zaman duyurular yapabilmektedir. Alizade ile sosyal medya hesabı üzerinden irtibat kurulabilmektedir.

Alizade Rap Müziği Kariyeri

Alizade rap müziğine kariyerli olarak başlamıştır. Bu nedenle ünlü sanatçı sanat dünyasının en ışıltılı genç sanatçıları arasında yer almaktadır. Sanatçı kariyeri boyunca kendine özgü besteler çıkartmıştır. Hareketli yapısı sayesinde yüzbinlerce sevenlerinin gönlünde taht kurmuştur. Şarkıcı pek çok yabancı rap sanatçılarından farklı olarak Türkiye’ye yoğun olarak sempati duymasıyla bilinmektedir. Bu nedenle kendisi tarafından da sunulan bir söyleşide, yakın gelecekte yine Türkiye üzerinden konserler sunabileceğinin altını çizmiştir. https://haymanagazetesi.org/haber/14970594/alizade-kimdir-rapci-alizade-aslen-nereli-kac-yasinda

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

9 maddeyle İspanya’da bir sosyalist ütopya: Marinaleda kasabası

Polisin, suçun ve işsizliğin olmadığı; "sosyalist ütopya" olarak nitelendirilen İspanyol kasabası...

21 fotoğrafla kadınların erkeklerden uzun yaşadığının kanıtı

Kadınların erkeklerden daha uzun  yaşadığı istatistiksel bir gerçek. Doğal olarak bilim adamları...

Haftanın En Çok Satan 15 Kitabı!

En Çok Satan 15 Kitap; Bu hafta en çok satan kitapları okuma...

Ayın Kitabı ‘Nazım Hikmet’ oldu!

Emin Karaca tarafından kaleme alınan ''Nâzım Hikmet: Mistik Romantik Ağır Mahkûm...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Antonio Gramsci’nin 1916’da yazdığı “Ermeni sorunu üzerine” adlı makalesi

Tartışı-Yorum / Antonio Gramsci Bu yazı Antonio Gramsci’nin gençlik yıllarında yazdığı ve 11 Mart 1916’da Il Grido del Popolo’da (Halkın Çığlığı) yayımlanmış "Ermeni sorunu üzerine" makalesinin tam metninidir.Hep aynı hikâye....

İleri gitmek için “geriye doğru yoldaşlar”

Araştırma Görevlisi -/Can Irmak Özinanır- Tartışı-Yorum İngiltere’de radikal solcu milletvekili Jeremy Corbyn’in İşçi Partisi’nin liderliğine seçilmesi ezilenlere umut verdiği kadar, egemen sınıflarda bir korku da yarattı. İngiltere sağı Corbyn’i hedefine...