Ana SayfaHaberlerSağlıkAzerbaycan'ın En İyi Bariyatrik...

Azerbaycan’ın En İyi Bariyatrik Cerrahı

Bariyatrik cerrahi aynı zamanda obezite cerrahisi olarak bilinmektedir. Çağın hastalığı olan ve yaşamsal bir tehdit oluşturan obezite hastaları diyet ve egzersiz programları sonucunda bir başarı elde edemediğini de bariyatrik cerrahi yöntemlerini tercih etmektedir. Bu yöntemler sayesinde obezite rahatsızlığından kurtulmak ve obezite nedeniyle ortaya çıkan diğer sağlık problemlerinin önüne geçmek mümkün olmaktadır.

Obezite rahatsızlığı için en etkin ve en kalıcı tedavi seçeneği olan mədə kiçiltmə ameliyatı sayesinde sizler de kısa sürede çok daha sağlıklı bireyler haline dönüştürebilirsiniz. Bunun için Azerbaycan’ın en başarılı bariyatrik cerrahı Phd. Dr Habil Qafarov ile iletişim kurabilirsiniz.

Phd. Dr Habil Qafarov Azerbaycan bariatrik cərrah alternatifleri arasında en çok tercih edilen hekimlerden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılı operasyonlar kendisinin en önemli referanslarıdır.

Bariyatrik cerrahi operasyonları kimlere uygulanır

Obezite cerrahisi olarak da bilinen bariyatrik cerrahi operasyonlar arasında en yaygın şekilde kullanılan yöntem medekiciltme ameliyatlardır. Phd. Dr Habil Qafarov tarafından başarı bir de gerçekleştirilen bu operasyonların yapılabilir olması için kişilerin bazı kriterleri taşıyor olması gerekmektedir.

Operasyonların yapılabilirliği için öncelikli kural bireylerin sahip olduğu vücut kitle endeksidir. Vücut kitle endeksine göre aşırı obez ve obez sınıfında olan hastalar bariyatrik cerrahi operasyonların uygulanabildiği gruplar olarak belirlenmiştir. Phd. Dr Habil Qafarov ile ön muayene sonucunda operasyonlara uygunluğunuzu belirleyebilirsiniz.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler haberler

Koalisyon hükümetlerle yönetilen 14 ülke

Türkiye siyaseti 7 Haziran seçimleriyle birlikte yeni bir sürece girdi ve...

Her sosyal bilimcinin mutlaka okuması gereken 10 akademik kitap

Akademik dünyaya yeni giren ve sağlam adımlarla ilerlemek isteyen her öğrencinin...

Rus Fotoğrafçıdan bebek bekleyen çiftler!

Rus fotoğrafçı Jana Romanova, bir kaç yıl önce arkadaşlarının bebek beklemesi...

2016’da start veren en iyi 10 yabancı dizi

Yabancı dizi denildiğinde hemen sıralamaya başlarız: Game Of Thorones, Breaking Bad,...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken İmam Hüseyin’e Veda

Muharrem ayının 10.  Gününde (10 Ekim 680) şafakla birlikte saldırı başladı. Bir tarafta 5 bine yakın Halife Yezid’in ordusu, diğer tarafta 72 savaşçı. Adil olmayan, eşit şartlarda gerçekleşmeyen bir savaş.İmam Hüseyin’in akrabaları ve sadık adamları, tamamı yiğitçe dövüşerek şehit düştüler. Bazıları omuzlarına kırbaları, tulumları takıp Fırat’tan su...

İleri gitmek için “geriye doğru yoldaşlar”

Araştırma Görevlisi -/Can Irmak Özinanır- Tartışı-Yorum İngiltere’de radikal solcu milletvekili Jeremy Corbyn’in İşçi Partisi’nin liderliğine seçilmesi ezilenlere umut verdiği kadar, egemen sınıflarda bir korku da yarattı. İngiltere sağı Corbyn’i hedefine alan bir kampanya yürütüyor. Bunun en net yansımalarından birini The Economist dergisinde gördük.İngiltere merkezli ve dünyada burjuvazinin en...

İsmail Beşikçi: Ahmet Ümit’in yeni kitabı Elveda Güzel Vatanım’da İttihatçılar…

15 Haziran 1926’da, Mustafa Kemal’e karşı gerçekleşen İzmir suikast teşebbüsü, eski İttihatçılara yönelik bir politikanın yaşama geçmesini gündeme getirir. Eski ittihatçılar, izlenmekte, tutuklanmakta, kaçırılmakta, yok edilmektedir. İstanbul’da bu politika kararlı bir şekilde uygulanmaktadır.  Eski İttihatçılardan Şehsuvar Sami Bey, emniyet güçleri tarafından izlendiğini fark eder. Beşiktaş’taki evinden ayrılarak Perapalas’a...