Emlak Konut Kampanyasında Zaman Daralıyor

0

Sektörü canlandırmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan en önemli konut kampanyasına farklı şehirlerden yüzlerce firma dahil oldu. Emlak konut kampanyası olarak bilinen bu yapı içerisinde büyük şehirlerimizde yer alan inşaat firmalarının oluşturduğu dernekler projeyi desteklediler. 28 Ağustos tarihinde yapılan bir basın açıklaması ile start verilen kampanya da giderek zaman daralıyor. 2 ay süreceği açıklanan kampanyaya katılmak isteyenler için son tarih 31 Ekim 2018 olarak belirtildi. Bu tarihe kadar içerisinde çok büyük avantajların yer aldığı kampanyadan yararlanma şansınız var. Ancak bunu yapmak istiyorsanız elinize biraz çabuk tutmak zorunda olduğunuzu mutlaka belirtmeliyiz.
Emlak konut kampanya özelliklerinin amacı her ne kadar daire satış rakamlarını arttırmak için belirlenmiş olsa da ev almak isteyenlere çok değerli avantajlar sunuyor. Avantajları değerlendirmek isteyenlerin öncelikle kendilerine bu kampanya içerisinden bir daire bulması gerekiyor. Ardından konutlarda yapılan %10’luk indirimden ve uzun vadeli ödemeler ile ev almak isteyenlere sunulan %0,98’lik kredi oranından yararlanma şansına sahip olacaklar. Bu iki detay kampanyanın ana maddeleri olarak karşınıza çıkıyor. Çünkü konut kredi faizinin %2’nin üzerine çıktığı bir dönemde bu rakamlar ile ev almak ve üzerine bir de satış rakamında indirime gidiliyor oluşu kampanyada ki en önemli detaylar arasında kendilerini ilk sırada bulmaları anlamına geliyor.
Sizde bundan yararlanmak istiyorsanız bilmeniz gereken detaylardan birisi de eğer ev aldığınız tarihte dövizinin bozdurursanız ve ev teslim edildiği tarihte kur daha yüksek olursa hesaplama bu tarihte yapılacaktır. Bu sayede arada ki dönemde zarar ettiğinizi düşünerek geçirmenizi gerektirecek hiçbir durum olmayacaktır. Bu da insanları ikna etmek amacıyla konulmuş bir maddedir. Bunların hepsinin bir arada geniş bir kampanya ile insanlara sunulması tercih eden sayısının artmasına yardımcı oluyor. Süre sınırı olduğu gibi konut sayısında da sınırlama bulunuyor. Kampanya da 100 bin konut sınırı bulunuyor. Son dönemin yaşandığı kampanya da bu konuda da çok az evin kaldığı bilinen bir gerçektir. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin o nedenle hızlı davranmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here