En pahalı tosun

0
en pahalı tosun, kurban bayramı,

Kurban Bayramı yaklaşırken tosun fiyatları da merak konusu oldu. Samsun’da bir firma, 3 yıldır özel olarak yetiştirilen ve ‘Minik’ ismi verilen 1485 kilo ağırlığındaki boğayı, 45 bin TL’ye satışa çıkarıldı.

Kurban Bayramı‘nın yaklaşmasıyla tosun fiyatlarındaki farklılıklar da uçurum gibi büyüdü. Öyle ki Samsun’da büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir firma tarafından Kurban Bayramı için 1485 kilo ağırlığındaki boğa, 45 bin TL’ye satışa çıkarıldı.

“Özel Boğa”

Atakum İlçesi’nde bulunan büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir firma tarafından 3 yıldır özel olarak yetiştirilen simental cinsi boğa 1485 kilo canlı ağırlığı ile görenleri şaşırtıyor.

En pahalı tosun olmaya aday

Kurbanlık olarak satışa çıkarılan boğa için en pahalı tosun demek yanlış olmaz, çünkü tam 45 bin TL isteniyor. ‘Minik’ adı verilen boğa için 2 kişinin talip olduğu belirtilirken dev kurbanlığa özel muamele uygulanıyor.

Her gün masaj yapılıyor

Firmanın satış- pazarlama sorumlusu Ümit Çankaya, boğanın 3 yıldır özel yemlerle beslendiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu kurbanlığımız 3 yıldır özel olarak yetiştirildi. Besici ve yemi özel. Hatta her gün bir saat özel olarak ona masaj yapılıyor. Kurban bayramı için iki tane talibi var. Şuan kesinleşmedi. Tesisimize kurbanlık almak için gelenler boğayı gördüklerinde çok şaşırıyorlar. Bazen korkanlar bile oluyor. Dışarıdan gelen insanları gördüğünde bazen sorun olabiliyor. Heybetli bir boğa olduğu için kontrol altında tutmak kolay değil.”(sondakika.com)

Geçen yılın en pahalı tosunu haberi için tıklayın.

en pahalı tosun, kurban bayramı,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here