Ana SayfaPolitikaGrup Yorum üyeleri gözaltına...

Grup Yorum üyeleri gözaltına alındı

Grup Yorum üyeleri Cizre için Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapmak için toplandı. Polisin keyfi kimlik kontrolü dayatmasını kabul etmeyen Grup Yorum üyeleri gözaltına alındı.

Sendika.org’da yer alan habere göre, İstanbul Taksimde Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu topluluk dün (21 Eylül) Cizre için Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yaptı. “Cizre’de AKP katlediyor. Kürt halkı teslim alınamaz – İdil Kültür Merkezi” yazılı pankartın açıldığı eylemde Grup Yorum üyesi Ezgi Dilan Balcı basın açıklamasını okudu.

Balcı, Cizre’de Kürt halkının Özel Harekat polisleri tarafından katledildiğini, insanların cenazelerini buzlu sularla saklamaya çalıştığını vurguladı.

AKP’nin halka karşı açtığı savaşta her türlü ahlaksızlığı yaptığını vurgulayan Balcı, tek çıkar yolunun, halkların gerçekten barış içinde yaşadığı sosyalist bir ülke olduğunu, AKP’nin bu gerçekten korktuğunu söyledi. Açıklamanın ardından grup üyeleri kısa bir konser verdi. Konser sonrası eylem bitirilirken polisler kimlik kontrolü yapmak istedi.

Grup Yorum üyesi Selma Altın, kendilerinden başka kimseye kimlik kontrolü yapılmadığını, uygulamanın keyfi olduğunu savunarak, kimliklerini vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine, Çevik Kuvvet grup üyelerinin etrafını sararak çember oluşturdu.

Polise direnen Grup Yorum üyeleri darp edilerek gözaltına alındı.

grup-yorum-taksim-gozalti

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Dünya liderlerinin maaşları

CNNMoney sitesi, dünyanın önde gelen liderlerinin maaşlarını açıkladı. Dünya liderlerinin aldıkları...

Bilim dünyasına iz bırakan 5 kadın!

İş hayatında cinsiyet eşitliği en çok tartışılan konulardan biri. Tüm dünyada...

Suriyeli ressam Abdullah el Ömer’den ‘dünya liderleri mülteci olursa’

Suriyeli ressam Abdullah El Ömer, 7 yıldır iç savaşın devam ettiği...

Tüketim çılgınlığını durdurmanız için 7 sebep

Alışveriş, moda, tüketim, daha doğrusu ihtiyaçtan fazlasını tüketmek alışılagelmiş bir şey...

Tartışı-Yorum

Zülfü Livaneli: Türkiye’de faşizmin klasik sacayağı kuruldu

Zülfü Livaneli, Diken'de yer alan "Türk Faşizminin niteliksel dönüşümü" başlıklı yazısında yaşanan son gelişmeleri ve devam eden savaşı yazdı. Tarihten beri Türkiye'de faşizmin klasik faşizmden farklı olduğunu belirten Livaneli,...

Evrim Alataş: Nevroz, Nevruz ve Newroz

12 Nisan 2010’da aramızdan ayrılan yazar, gazeteci, eleştirmen, insan hakları savunucusu gibi hak edilmiş birçok sıfatın sahibi Evrim Alataş’ın Mayoz Bölünme Hikayeleri adlı eserinden bir pasajla Newroz bir bakalım. Evrim...

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...