Ana SayfaPolitikaHDP’nin aday adayları belli...

HDP’nin aday adayları belli oluyor

2015 milletvekili seçimlerinde aday adaylık başvurusunun 16 Şubat’ta başlayacakken, HDP’de de aday adayları belli olmaya başladı.

 
7 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday adaylık başvurusu 16 Şubat’ta başlayıp 2 Mart’ta sona ereceği açıklanırken, Halkların Demokratik Partisi’nde aday adayları da belli olmaya başladı.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Sancar, HDP’den milletvekili aday adayı olmak için başvuru yapacağını söyledi.
Dün İMC TV’de yayınlanan Gündem Müzakere programına katılan Sancar, HDP’den milletvekili adayı olmak için başvuru yapacağını söyledi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadri Yıldırım da HDP’den milletvekili olmak başvuru yapacağını söyledi.
Rektör Yardımcılığı görevinden istifa ederken, siyasete atılmayacağını hatırlatan Yıldırım, ancak “Seçmeli Kürtçe Dersi Öğretmeni” olarak yetiştirdikleri mezunlardan üçünün “örgüt propagandası” yapmaktan ceza alması üzerine bu kararını değiştirdiğini söyledi.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Öğretim üyesi Doç. Dr. Nilgün Tunçcan Ongan da, üniversitedeki görevinden istifa etti.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) eski yöneticilerinden Kemal Bülbül ile İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erbey de HDP’den aday adayı olduklarını açıkladı.

 

İMC

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Paris Moda Haftası’ndan ‘Yeter ilerlediğimiz, artık geri dönebiliriz’ dedirten defile

Kimisi modaya göre hayatını şekillendirir kimisinin uzaktan yakından ilgisi yoktur ya...

Sonraki bölümlerini dörtgözle bekleyeceğiniz yeni yabancı diziler

Türkiye'nin dizi karnesi pek parlak değil, neden mi? Çünkü bir sezona...

Godard’tan Haneke’ye Avrupa sinemasından en iyi 10 sanat filmi

Press Haber | Avrupa sinemasının kuşkusuz Hollywood ile ayrılan en büyük...

2017’nin en iyi 13 filmi

2017 yılında vizyona giren ve en çok beğenilen filmleri listeledik. 2017'de...

Tartışı-Yorum

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...

Zülfü Livaneli: Türkiye’de faşizmin klasik sacayağı kuruldu

Zülfü Livaneli, Diken'de yer alan "Türk Faşizminin niteliksel dönüşümü" başlıklı yazısında yaşanan son gelişmeleri ve devam eden savaşı yazdı. Tarihten beri Türkiye'de faşizmin klasik faşizmden farklı olduğunu belirten Livaneli,...

Düşünürken

Sevgili okur bu atmosferde yazı yazmak hiç olmadığı kadar zor, öyle ki ciğerden kaleme kan çekmek kalemden kağıda mürekkep akıtmaktan daha kolay. Neden mi? Öyle bir iklim yaşıyoruz ki...