İdris Baluken: İç Güvenlik Yasası meclise gelmeden kan döktü!

0
idris baluken, idris baluken iç güvenlik yasası, iç güvenlik yasası, idris balukenden akp eleştirisi, iç güvenlik yasası eleştirisi, hdp, akp, chp, manşet,

HDP’nin Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Twitter hesabından İç Güvenlik Yasası’nı eleştirerek, “Henüz meclise gelmeden ilk kanı Mecliste döktü” dedi.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Twitter hesabından İç Güvenlik Yasası’nı eleştirdi. Yasanın meclise henüz gelmeden ilk kanı mecliste döktüğünü belirten Baluken, “Bugün Genel Kurul adeta kurulmaya çalışılan hegemonyanın bir provası görünümündeydi” dedi.

İç Güvenlik Yasasının sadece meclisi değil, tüm ülkeyi gerdiğini belirten Baluken, “AKP İç Güvenlik Yasasını tüm ülkenin ve halkımızın hayrına olacak şekilde ivedilikle geri çekmelidir” dedi.

Baluken, bir AKP’li Başkanvekilin HDP’li kadın vekili Sabahat Tuncel’i darp etmesine de değinerek, Gündem “Kadına Şiddetin Lanetlenmesi” olan bir günde bir parti Grup Başkanvekili kadına şiddet gösteriyorsa orada sorun zihniyettedir, dedi.

İşte Baluken’in attığı tweetler:

1 2 3 4 5 6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here