Ana SayfaListelerEn iyi kişisel gelişim...

En iyi kişisel gelişim filmleri

Kişisel gelişim filmleri son yıllarda artmaya başladı, bunun sebebi ise kuşkusuz rekabetin gün geçtikçe kaçınılmaz bir hale gelmiş olması.

Presshaber – Okulda başarılı olmak için rekabet etmek zorundasınız, iş hayatınızda başarılı olmak için rekabet etmek zorundasınızdır, güzel bir kadınla / yakışıklı bir erkekle hayatınızı devam ettirmek için rekabet etmek zorundasınızdır ve en önemlisi hayatta kalmak için rekabet etmek zorundasınız. Bu durum adil değil elbet, fakat insanoğlu bu kadar gelişebildi. Doğada milyonlarca yıldır süren bu sistemi bizde benimsemeye ve ilerletmeye devam ediyoruz. Bu gün sizlere bu haksız rekabette kendinizi geliştirebileceğiniz bir kişisel gelişim film listesi yaptık.  Listemizde eksik olduğunu düşündüğünüz filmler olursa bize mail atın, listemizi güncelleyelim. Başka bir listede görüşmek üzere, yükseklerde kalın.

1- The Perks Of Being A Wallflower / Saksı Olmanın Faydaları

The Perks Of Being A Wallflower

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2012 – ABD
Süre: 102 Dakika
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Stephen Chbosky
IMDb Puanı: 8.0/10
Konusu: Lise 1. sınıfa yeni başlayan Charlie, kısa zaman önce yaşadığı sorunlar nedeniyle zengin iç dünyasını diğer insanlara açmakta sıkıntı duymaktadır. Charlie’nin hayatı, okulun ilk günlerinde tanıştığı Patrick ve Sam ile yakın arkadaş olduktan sonra farklı bir yöne kayacaktır… “Geldiğimiz yeri seçemeyiz; ama gideceğimiz yeri seçebiliriz.”

2- Life of Pi / Pi’nin yaşamı

Life of Pi

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2012 – ABD
Süre: 127 Dakika
Tür: Macera, Dram
Yönetmen: Ang Lee
IMDB Puanı: 7.9/10
Konusu: Yaşadığı ülkeden hayat koşulları yüzünden kopmak zorunda kalan Pi ve ailesi, bakıcılık yaptıkları hayvanlarla birlikte bir yük gemisinde yeni hayatlarına doğru yola çıkarlar. Pi Patel, ansızın bastıran fırtından dolayı batan gemiden sağ kurtulan tek kişi olur. Ancak Pi’nin bulunduğu sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı da bulunmaktadır. Uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu dörtlü arasında amansız bir hayatta kalma savaşı verilecektir… 2013’ün 11 dalda Oscar adayı olan bu muhteşem hayatta kalma filmi mutlaka izlenmeli.

3- Hacking the System / Sistemi kandır

Hacking the System

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2014- ABD
Süre: Her bölüm 22 dakika
Tür: Belgesel
IMDb Puanı: 7.8/10
Konusu: Bilim insanlarının, casusların, sahtekarların ve kalpazanların yöntemlerini çok iyi bilmesiyle tanınan Brian Brushwood, günlük yaşamınızda sizi öne geçirecek gizli bilgilerden oluşan bu ansiklopedisini ekrana taşıyor. Bu belgeselde öğreneceğiniz bilgilerle, sistemin açıklarını öğrenerek kendi lehinize kullanabileceğiniz fırsatları yakalayacaksınız.

4-Şansa Bak – 50/50

ansa Bak 5050

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2011 – ABD
Süre: 99 Dakika
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Yönetmen: Jonathan Levine
IMDb Puanı: 7.7/10
Konusu: 27 yaşındaki Adam’ın (Joseph Gordon-levitt) hayatı, kendisine konulan kanser teşhisi nedeniyle alt üst olur. Uzun bir mücade sürecine giren genç adam, bu süreçte yaşadığı sıkıntılarla baş etmeye çalışırken, kendisine, çevresindeki insanlara ve yaşama karşı farklı bir bakış açısı kazanacaktır.

5- McFarland, USA

McFarland USA

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2015 – ABD
Süre: 105
Tür: Dram, Spor
Yönetmen: Niki Caro
IMDb Puanı: 7.4/10
Konusu: 1987 yılında büyük zorluklarla boğuşan ABD’nin en fakir kasabası McFarland’a tayin edilen koç Jim White (Kevin Costner), amaçsız bir grup gence ilham vererek onlardan şampiyon bir takım yaratmak için var gücüyle çalışacaktır… Gerçek bir başarı hikayesinin anlatıldığı film, sevginin ve tutkunun olduğu yerde her şeyin mümkün olabileceğini kanıtlıyor.

6- The Intern / Stajyer

The Intern

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2015 – ABD
Süre: 121 Dakika
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Nancy Meyers
IMDB Puanı: 7.1/10
Konusu: Genç ve güzel girişimci Jules Ostin (Anne Hathaway) tarafından kurulan moda e-şirketi, deneyimli emeklililer için kıdemli stajyer programı başlatır. Başvuranlar arasında 70 yaşındaki emekli Ben Whittaker (Robert De Niro) da vardır. İstekli ve çalışkan karakteriyle kendini herkese sevdiren Ben Whittaker, Jules ve şirketi için kısa zamanda bir numaralı adam haline gelecektir.

7- People Like Us / Bizim gibi insanlar

People Like Us

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2012 – ABD
Süre: 114 Dakika
Tür: Dram
Yönetmen: Alex Kurtzman
IMDb Puanı: 7.1/10
Konusu: Babasının ani ölümüyle sarsılan Sam’ın aynı zamanda satış işleri de çıkmaza girmiştir. Hiç istememesine rağmen, baba evine geri dönmek zorunda kalır ve babasından kalan şeyleri bir düzene sokmaya çalışır. Ancak babasının, kalan son parasını, şimdiye kadar hiç bilmediği Frankie adında kız kardeşine ve onun çocuğuna bıraktığını öğrenince şok geçirir. Sam, babasının vasiyetinde ondan parayı kendi elleriyle vermesini istemesiyle, bu hiç tanımadığı akrabalarının hayatına ani bir giriş yapmak durumunda kalacaktır.

8- Steve Jobs: The Man in the Machine

Steve Jobs The Man in the Machine

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2015 – ABD
Süre: 120 Dakika
Tür: Belgesel
Yönetmen: Alex Gibney
IMDb Puanı: 6.9/10
Konusu: Öldüğünde Apple şirketini dünyanın en değerli markası haline getirmiş olan bilgisayar dehası Steve Jobs’un başarı hikayesi ve kişisel dünyası hakkındaki bilinmeyen yönleri kendisine en yakın kişiler tarafından aktarılıyor.

9- Şirket Adamları – The Company Men

The Company Men

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2010 – İngiltere, ABD
Süre: 104 Dakika
Tür: Dram
Yönetmen: John Wells
iMDB Puanı: 6.8/10
Konusu: Bobby’nin (Ben Affleck) iyi bir işi, mutlu bir evliliği ve güzel bir arabası vardır. Bir gün çalıştığı şirketi küçülme kararı alır ve arkadaşları ile birlikte işten çıkarılırlar… Amerika ve sonrasında dünyayı etkileyen ekonomik krizin yarattığı çaresizlik ve değişen hayatları konu alan başarılı bir yapım.

10- Umutların Yeşerdiği Yer – Where Hope Grows

Where Hope Grows

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2014 – ABD
Süre: 95 Dakika
Tür: Dram, Psikolojik
Yönetmen: Chris Dowling
IMDb Puanı: 6.6/10
Konusu: Kişisel sorunları nedeniyle beyzbol kariyerine nokta koyan Calvin Campbell kızıyla ve alkol sorunlarıyla boğuşmaktadır. Bir gün market alışverişi sırasında down sendromlu sevimli Produce ile tanışan Calvin’in hayatı tamamen değişir. Produce, ona inancın ve sevginin iyileştirici gücünü tekrar hatırlatacaktır.

11- Kapital – Le Capital

Le Capital

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2012 – Fransa
Süre: 100 Dakika
Tür: Dram
Yönetmen: Costa-Gavras
IMDb Puanı: 6.5/10
Konusu: Avrupa’nın en büyük bankalarından birisi olan Phoenix Bank CEO’su Jack Marmande hastalanınca, onun sağ kolu olan, genç ve hırslı bankacı Marc Tourneuil yönetimin başına getirilir. Bankanın Amerikalı yatırımcılar tarafından satın alınmasının gündeme gelmesiyle birlikte tam bir kurtlar sofrasına dönen ortamda, Marc zekice taktikler ve stratejiler geliştirerek bu işin içinden çıkmaya çalışacaktır.

12- Medyum – Red Lights

Red Lights

Vizyona girdiği tarih ve yer: 2012, İspanya, Kanada, ABD
Süre: 113 Dakika
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Jason Reitman
IMDB Puanı: 6.2/10
Konusu: Doktor Margaret Matheson (Sigourney Weaver) ve onun genç asistanı Tom Buckley (Cillian Murphy), paranormal olaylar üzerinde araştırmalar yapan ve bunların birer kandırmaca olduğunu kanıtlamaya çalışan iki idealist araştırmacıdır. Efsanevi medyum Simon Silver (Robert De Niro) emekliye ayrıldıktan 30 yıl sonra geri döndüğünde, özellikle Tom için en büyük hedef haline gelecektir.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

15 fotoğrafla dünyanın en pofuduk kedileri

Leonardo da Vinci'nin de dediği gibi; ''Kedi bir sanat şaheseridir''. Hele...

En iyi 30 Facebook sayfası

Sosyal medyanın en çok kullanılan mecralarından biri olan Facebook hayatımıza girdi...

13 madde ile turist ile gezgin arasındaki fark

İnsanların tatil veya bir ülkeyi ziyaret etme algısı farklıdır. Kimisi gezgindir,...

2016’da start veren en iyi 10 yabancı dizi

Yabancı dizi denildiğinde hemen sıralamaya başlarız: Game Of Thorones, Breaking Bad,...

Tartışı-Yorum

Ahlâksız modernite – Hamdi Şekeroğlu yazdı

“Her yeni güne acı haberlerle uyanan, gazete manşetleri kan kırmızısı ile tektipleştirilen, acı, terör, tecavüz ve cana kıyma sıradan eşik-altı haberler olarak adledilen daha da kötüsü bütün bu olup bitenleri hazmedip “düşünce fakiri” olmayı seçen kitlelerle dolu olan Türkiye’de yazacak bir bu mu kaldı kardeşim?” diyebilirsiniz. Dünya tarihinde...

Zannımın kıpırtıları

Kendi öz farklılığı insanı değerli kılan en önemli unsurdur. Farklı bakış açıları, farklı soluk alış-verişler ve hayatı farklı yudumlayışlar hayat tuvalinde manzarayı ısıtan en canlı renklerdir. Bütün bu farklılıkları ise toplum seviyesinde bir araya getirip hem fikir yapan tek bir gerçek vardır, aşk.Aşkın bütün zıtlıkları aynı potada...

Türkiye’de katliamlar hangi kültürden besleniyor?

Bugün Kürt illerinde yaşanan katliamlar hangi kültürel gelenekten besleniyor ve yaşananlara sessiz kalan vicdansızlık referanslarını nereden alıyor? Sendika.org yazarı Önder Özdemir, tarihten verdiği birkaç örnekle yaşadığımız güne kadarki katliamlar silsilesini ve geleneksel referanslarını ele almış. Bugün yaşanan katliamlardan yakılan HDP parti binalarına sessiz kalanların neden olduğunu belirten...