iPhone 6c serisiyle küçük ekranlara geri dönüyor

0
iphone 6, iphone 6c, iphone 6 iphone 6c farkı, apple,

iPhone 6 serisinde ekran biraz büyüdüğü için iPhone tutkunlarının seriyi buruk bir sevinç karşılamalarına neden olmuştu. iPhone 6’nın yeni 6c serisinde küçük ve kullanışlı ekranlara geri dönülüyor.

iPhone 6 serisinin büyük ekranıyla kullanıcıların beklentisini karşılayamayan teknoloji devi, yeni seride küçük ve kullanışlı ekranlarına alışmış iPhone kullanıcılarının beklentilerini karşılamayı planlıyor. iPhone 6c serisi 4 inç ekrana sahip bir akıllı telefon olarak her an ortaya çıkabilir. Çin ekonomi gazetelerinden biri, tıpkı iPhone 5c gibi küçük bir iPhone 6 serinin Çin pazarına gireceğini iddia etti. Bu yeni modelin, şu anda piyasada olan iPhone 6’lardan konfigürasyon olarak sadece 4 inçe indirgenmiş olan ekranından başka yeni bir özelliği olmayacağı söyleniyor. Bütçesi iPhone 6 ve 6 Plus almaya yetmeyenler için de bir can simidi olacak olan iPhone 6c, ne zaman piyasaya çıkacak bilinmiyor.

iphone 6, iphone 6c, iphone 6 iphone 6c farkı, apple,

Öte yandan 2015 yılının ikinci yarısı için Apple iPhone cihazları için çıkan dedikodular artık kafa karıştırmaya başladı. iPhone 6c iddiasıyla beraber bu yılın ikinci yarısı Apple’ın 3 cihaz çıkarması söz konusu oluyor. Apple bu iddialara henüz bir tepki vermiyor ancak şirketin 6 ayda iPhone 6c, iPhone 6s ve iPhone 7 çıkarmak gibi bir maceraya girmeyeceğini düşünüyoruz. Öte yandan, Çin pazarı bir tarafa cihazın Avrupa pazarına gelip gelmeyeceği de belli değil.
Kaynak: tamindir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here