11.4 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021

Montessori Yataklarının Faydaları Gelişimde Oldukça Etkili!

Çocukların gelişimi içerisinde belirli etkinlikler, eğitim seçenekleri önemli. Montessori felsefesi de bu noktada önemli olan adımların var olduğunu savunuyor. Ancak çoğu eğitim sisteminden farklı olarak eğitimin, küçük yaşlardan itibaren hayatın içerisinde de var olması gerektiğini savunuyor. Çocuklarınızın bazı konularda farkındalıkların sahibi olması, daha doğru adımlar atabilmesi için gereklilikleri de ortaya çıkarıyor. Elbette bu kısımda en doğru seçenekleri bulundurduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü Montessori, eğitim sisteminin temel taşlarını Montessori yatakları gibi dekorasyon önerileri ile de destekliyor.

Eğitimin her zaman çocuğa göre şekillenmesi gerektiği artık her birimizin bildiği bir durumken Montessori ek olarak çocukların yaşam alanlarında da belirli eğitimsel adımların atılabileceğini savunuyor. Bu adımlardan biri de kesinlikle Montessori yatak. Çünkü Montessori yatak, çocukların kendi kararlarını verebildiği, birilerine bağımlı olmadan hareket edebildiği bir alan sunuyor. Yapısının yer yatağı olmasından ötürü, genel olarak yatak içerisinde uyku ve uyanma konusunda da belirli avantajların oluştuğunu görüyorsunuz.

Çocuğunuzu Birey Olmaya Yönelik Adımlarla Geliştirin!

Montessori yatakları ile uykuya dalan çocuklar, çok daha güvende oluyorlar. Bu sayede ebeveynlerinin korkuları da bir hayli geçiyor. Çocuklar uykularından uyandıkları zaman, ağlayarak anne ve babalarını çağırmak yerine yataklarından kendileri çıkabiliyorlar. Bu da ebeveynlere fazladan uyku imkanı sunuyor. Yataklarından kendileri çıkan çocuklar da uyku ile ilgili kararlarını kendilerinin vermiş olmanın rahatlığı ile ebeveynlerini beklerken kitaplarıyla, oyuncakları ile oynayabiliyorlar.

Kaynak: http://montessorifelsefesi.com/montessori-yataklari/

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,075TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler