Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Muş Varto’da plastik mermi ve gaz bombalı müdahale

Politika, Tüm Haberler 22 Mayıs, 23:40'de eklendi

Bingöl kırsalında kış üslenmesi esnasında yaşamını yitiren 2 HPG’liden Fehmi Yılmaz’ın cenazesini, “Şehit İsmail ve Ronahi Şehitliği”nde defnetmek isteyen kitleye müdahale edildi.

Bingöl kırsalında 10 Şubat 2015 tarihinde kış üstlenmesi esnasında yaşamını yitiren 2 HPG’liden Fehmi Yılmaz’ın (Agit Kop) cenazesini toprağa vermek üzere Muş’un Varto ilçesindeki “Şehit İsmail ve Ronahi Şehitliği”ne götüren ancak Varto’ya 50 kilometre kala çok sayıda asker tarafından durdurulan konvoya müdahalede bulunulmuştu.

Muş varto saldırı

Birçok kişi yaralandı

Plastik mermi ve gaz bombaları ile gerçekleşen müdahale sonrası birçok yurttaşın yaralandığı öğrenilirken, Bilal Doğan, İsah Atan ve Şerafettin Çağlı adlı yurttaşlar Muş Devlet Hastanesi’ne, vücutlarının çeşitli yerlerinden gaz kapsülü ve plastik mermiler ile yaralanan Kemal Aydemir, Coşkun Gül ve Tahir Demirel adlı yurttaşlar da Bulanık Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralılar Elazığ’a sevk edildi

Kafasına aldığı darbe sonucu beyin ön dokusu hasar gören Şerafettin Çağlı adlı yurttaş, Elazığ Medikal Park Hastanesi’ne, aldığı darbeler sonucunda kafasında hasar meydana gelen Bilal Doğan ise Elazığ Fırat Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Diğer yaralı 4 yurttaş ise bulundukları hastanede müşahede altında tutulmaya devam ediliyor. (DİHA)

muş varto saldırı foto

muş varto saldırı haberi

muş varto

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.