Tabipler Odası ve Sağlık Bakanı’ndan Yaşar Kemal açıklaması!

0

14 Ocak’tan bu yana Çapa Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Yaşar Kemal için İstanbul Tabipler Odası ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan açıklama geldi.
14 Ocak’tan bu yana tedavi gören ünü yazar Yaşar Kemal için Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: “Türkiye’nin en iyi merkezinde hekim arkadaşlar uğraşıyor ama tıbbın yapabileceklerini yapacağız” açıklamasında bulunurken Yaşar Kemal’i hastanede ziyaret eden İstanbul Tabipler Odası yazılı açıklama yaptı.

Tabipler Odası yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Bilindiği gibi Yaşar Kemal’in İstanbul Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Servisi’ndeki tedavisi 14 Ocak 2015’ten bu yana sürmektedir. “31 Ocak 2015 itibariyle yapay solunum uygulaması devam etmekte, altta yatan nedenlere bağlı olarak çoğul organ yetersizliklerini kontrol altına alma çabaları sürmektedir. SAĞLIK BAKANI’NDAN AÇIKLAMA Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Yaşar Kemal’in sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. “Kronik hastalıkları olan önemli bir entelektüelimiz. Hastaneye akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu nedeniyle gelmiş olmasıyla ilgili bir problem yok. Esas sorunu diğer sorunlar. “Karaciğer ve diğer organ sorunları nedeniyle tedavisi devam ediyor. “Türkiye’nin en iyi merkezinde hekim arkadaşlar uğraşıyor ama tıbbın yapabileceklerini yapacağız. Ümit ediyoruz ki iyi olur”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here