Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

16 yaşındaki çocuğa tecavüz eden polisler serbest bırakıldı

Tüm Haberler, Yaşam 15 Şubat, 23:18'de eklendi

Adana’da 16 yaşındaki H.P.’nin polisler tarafından tecavüze uğramasının ardından açılan davada tecavüz zanlıları serbest bırakıldı.

 

Gaziantep’teki evinden kaçıp Adana’ya gelen 16 yaşındaki H.P. yardım istediği polisler tarafından tecavüze uğradı. Polisler tarafından sokağa bırakılan H.P.’ye sonrasında bir kişi daha tecavüz etti. H.P.’nin şikâyeti üzerine 2’si polis 4 kişi hakkında 7 yıl ile 29 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşmasında aralarında polislerin de olduğu tüm sanıklar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İddiaya göre evden kaçıp geceyi parkta geçiren kız, ertesi gün halk otobüsünde resmi kıyafetli polis memuru D.T. (38) ile tanıştı. Polis peşinden geldi, cep numarasını verdi. Kız 3 saat sonra polisi arayıp ondan kendisini annesine göndermesi için yardım istedi. D.T. ekip arkadaşı H.İ. (37) ile polis aracıyla genç kızı aldı ve H.P.’ye tecavüz etti.

Polisler daha sonra H.P’yi radyoda DJ’lik yapan arkadaşları 29 yaşındaki A.K.’nin evine götürdü.

Bir gün bu evde kalan H.P., evden çıkıp otogara giderken yanında aracıyla duran C.G. (24), “Gideceğin yere götüreyim” dedi ve H.P.’ye tecavüz etti.

Polisin şüpheli bulup kimlik sorduğu H.P. polislerin isimlerini verdi. İddialar üzerine polis memurları D.T., meslektaşı H.İ., küçük kızın kaldığı evin sahibi A.K. ile kıza tecavüz eden kebapçı C.G. yakalandı.

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 2’si polis 4 kişi hakkında “çocuğa cinsel istismar ve hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından dava açıldı.

Duruşma, H.P.’nin duruşmaya çağrılıp dinlenmesi için ertelendi.

Kaynak: Sol.org.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.