Amedspor’u tebrik eden Ahmet Çakar’a Twitter’dan küfür

0
Ahmet-Çakar-Amedspor

Amedspor’un Bursaspor’u 2-1 yendiği maçın tartışmaların spor yorumcusu ve eski hakem Ahmet Çakar da katıldı.

 

Ziraat Türkiye Kupası’nda Amedspor’un 2-1 galibiyetiyle biten maçın ardından Amedspor’u tebrik eden Ahmet Çakar’a Twitter üzerinden küfür edilmesinin ardından Çakar, “Sporla siyaseti hiçbir zaman karıştırmayın.Amedspor ,ismini devletin de kabul ettiği bir futbol takımıdır” dedi.

 

Çakar, maç esnasında Amedspor’un performansını Twitter’dan “Amedspor mucizeleri ardarda tekrarlıyor.Tebrikler AMEDSPOR” deyince Twitter üzerinden küfür içerikli birçok tweet geldi. Çok sayıda kullanıcının küfürlü yorumlarıyla karşılaşan Çakar, bunun üzerine sporla siyasetin karıştırılmasına yönelik şu tepkiyi gösterdi:

 

“Sporla siyaseti hiçbir zaman karıştırmayın.Amedspor ,ismini devletin de kabul ettiği bir futbol takımıdır. Amedsporu, Pkk terör örgütü ile anmak,spora ve ülke bütünlüğüne verilecek en büyük zarardır.Aksini düşünen haindir. Bana küfür edenlere sesleniyorum.Bu nefret bu ayrışma ülkeye büyük zarar verir. İstiklal marşını ıslıklayan da şerefsizdir,üç lig alttan gelip kazanan takıma terörist muamelesi yapan da öyle. Gerçek vatanseverlik bir futbol takımına küfürle,ayrıştırıcı söylemlerle,etnik milliyetçilikle olmaz. Şehitlerimize gözyaşı dökerken,bir kısmınızın askerlikten sıyırmak için yaptığı manevralar ve sonrada vatanseverlikten söz etmelerin komik.”

Çakar daha sonra tweetlerini sildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here