Ankara Katliamını lanetleyen öğretmen açığa alındı

0

Ankara katliamı sonrası grev kararı alan Eğitim Sen basın açıklamsı gerçekleştirmişti. Açıklamayı okuyan Fadime Kaplan açığa alındı. 

Ankara Mamak’ta bulunan Ali Kuşcu İlkokulu‘nda öğretmenlik görevini yapan Fadime Kaplan Eğitim Sen üyesiydi. Ankara katliamından sonra Eğitim Sen’in bildirisini okulunda okuyan Kaplan bir velinin şikayeti üzerine açığa alındı. Velinin şikayeti ise “Cumhurbaşkanı’na hakaret içeren konuşma yapıldı” idi.

Duruma tepkisini gösteren Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, “Ankara’da katliam yaşanmasına neden olanların, hayatını kaybeden arkadaşlarımızı anmamızdan rahatsız olmasına, sendikamızın hazırladığı ve Türkiye’nin her yerinde okunan bildiriyi şikâyette bulunmasına ve arkadaşımızın hemen açığa alınmasına mantıklı bir açıklama bulmak mümkün değildir” dedi.

Sorumlular hesap verecek

Fadime Kaplan’ın bağlı olduğu Eğitim Sen Ankara 1 Nolu Şube ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden randevu talep edildiğini bildirdi. “Eğitim Sen olarak Fadime arkadaşımıza sahip çıkıyor, böylesine büyük bir utanca imza atan, acımızı bile yaşamamıza tahammül edemeyen, içlerinde en küçük bir insanlık kırıntısı olmayan bütün sorumluların hesap vermesini istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Fadime hoca yalnız değildir

Katliamı lanetlediği için görevinden uzaklaştırılan Fadime Kaplan için görev yaptığı okul önünde destek eylemi yapıldı. Yoğun katılımla öğretmenlerine destek olan veli ve öğrenciler “Fadime Hoca yalnız değildir” sloganları attı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here