Ana SayfaHaberlerEkonomiAnkara'nın 2022’de hedefi 8...

Ankara’nın 2022’de hedefi 8 milyon turist

Anadolu Ankara Turizm İşletmeleri Derneği  (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, Ankara otellerinde pandemi nedeniyle yaşanan durgunluğun bu dönem hayata geçirilecek tanıtım, fuar gibi etkinlikler ve iddialı projelerle son bulacağını ifade etti.

Ankara’nın turizm değerlerini tanıtmak, bilinirliğini artırmak ve iç turizmin canlanmasını sağlamak için pandemi süresince de hiç durmadan çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren ATİD Başkanı, “Ankara’nın turizmini daha üst seviyelere taşımak için Türkiye’de ve dünyadaki tüm fuarlara katılarak projelerimizi ve Başkent’in turizm potansiyelini anlatıyoruz. İlk etapta dünyanın sayılı fuarlarından bir tanesi olan EMITT için hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

Pandemi nedeniyle TBMM ve bakanlıklara gelen ziyaretçi sayısında da düşüş olduğunu, bu sayının yavaş yavaş normalleşmeye başladığını söyleyen Akman, 2022’de önceliklerinin Ankara’da yerli turist ağırlamak olduğunu belirtti.

ATİD Başkanı Birol Akman, Başkent’in tanıtımı için resmi kurumlarla koordineli olarak çalıştıklarını, bu yıl gerçekleştirilecek “Ankara Kültür Yolu” gibi iddialı projeler ve etkinliklerle Ankara’nın pandemi öncesi sahip olduğu turist sayısını bu dönem yakalayacağını aktardı.

Sağlık turizminde büyük bir rol oynayan Ankara’nın sağlık turizminin de başkenti olması ilkesiyle çalıştıklarını anlatan Akman, 2022 yılında 7 milyon yerli, 1 milyon yabancı turistle toplam 8 milyon kişiyi Ankara’da konaklatmayı hedeflediklerini kaydetti.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Dünya liderlerinin maaşları

CNNMoney sitesi, dünyanın önde gelen liderlerinin maaşlarını açıkladı. Dünya liderlerinin aldıkları...

Akkuyu Nükleer Santrali için Rusya’ya tanınan kapitülasyonlar

Son dönemde Rusya ile arası gerilen Türkiye'nin, zamanında ''Akkuyu Nükleer Santrali''...

Her sosyal bilimcinin okuması gereken 10 akademik kitap

Akademi dünyasına adım atmak isteyen her öğrencinin yapması gereken ilk işlerden...

Son 10 yılın en iyi 10 Türk filmi

Son 10 yılın en iyi Türk filmleri diye bir liste yapmaya kalkışsaydık,...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Ankara’da Gayrimenkulün Son Durumu

Ankara, bilindiği üzere memur kenti olarak da bilinmektedir. Fakat son yıllarda oluşan konut projeleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarmış olduğu sosyal projeler ile   arsaların yüksek  noktada fiyatlanması aslında hiçte öyle...

Sınırlar ve rahatça uyunamayan ülkeye dair: Ordu, yeniden…

Levent Ünsaldı Devlet ve milletin yüksek çıkarlarını ait olduğu kurumun çıkarlarıyla eş gören, dolayısıyla bunları yorumlama tekelini de kendisine veren Türk subayı, kışladaki eriyle kurduğu paternalist ilişkisini (“oğlum” ifadesiyle çağrılan...