Ana SayfaHaberlerEmlakArtık Ev Sahibi Olmak...

Artık Ev Sahibi Olmak İçin Peşinat Gerekmiyor

Pek çok konut ya da ev sahibi dairelerini satarken tam para istiyor. Bu nedenle de işlem yapmak alıcılar için çok zor bir durum oluyor. Her ne kadar bankadan kredi çekilse de belirli bir peşinat ödemek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü banka hiçbir zaman dairenin tam fiyatını sizlere kredi olarak vermiyor. Önce eksper gönderiyor. Sonra da eksperin sunduğu fiyatın %80’ini kredi olarak çıkarıyor. Peşinatsız ev sahibi olmak için belirli kurallara uyarsanız rahat edersiniz. Bir kere 3 adet yöntem karşınıza çıkıyor. Biraz araştırma ve biraz şans ile evinizi sorunsuz bir şekilde alabiliyorsunuz.

  • Üzerinizde kayıtlı olan bir ev ya da yapı varsa o zaman bu yapıyı ipotek altına alarak peşinat ödemeden ev sahibi olabiliyorsunuz.
  • Eğer ki sizlerin lehine çalışacak bir eksper bulursanız ya da firma sizlere birini önerirse onunla çalışın çünkü evin tam değerini bankaya sunacaktır.
  • Bankaların bazıları konut kredilerinin yanında bir de ihtiyaç kredisi veriyor. İhtiyaç kredisi ile peşinat ödemek kolay oluyor.

Peşinat Ödemeden Ev Alma Yöntemleri

İlk olarak karşınıza ipotek yöntemi çıkıyor. İpotek için bir taşınmaza ihtiyacınız vardır. Bunun için bir eksper gelecek ve değerleme yapacaktır. Buranın değerinin %80’i kadar bankadan daha fazla para alabiliyorsunuz.

Değerleme uzmanları arasından doğru seçimi yaparsanız 100 bin TL olan bir ev için 80 bin TL değerleme değil 100 bin TL değerleme yapılabilir. Bu şekilde bankadan alacağınız tutar da çok daha fazla olur.

Son olarak ihtiyaç kredisi çekebiliyorsunuz. Ama bunu her banka yapmıyor. Bunun için önerilen, firmalar ile anlaşmalı olan bankaları tercih etmelisiniz. İstediğiniz kadar ihtiyaç kredisi alırsanız peşinat ödemekte de zorlanmamış olursunuz.

Peşinatsız ev alma işlemlerini firma üzerinden de yapabilirsiniz ama peşin fiyatlı çalışmayan çok az sayıda özel firma bulunuyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız uygun projelerden ev almaya bakmalısınız. Bu şekilde gerçekten de büyük bir kar elde edebilir hiçbir şekilde banka kredilerine başvurmak zorunda kalmazsınız.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Gezi Parkı eylemlerinin 3. yılında hatıralarda kalan duvar yazıları!

Gezi Parkı eylemlerinin üçüncü yılında, eylemcilerin geride bıraktığı duvar yazıları bu gün...

Karadeniz’de Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Karadeniz kıyıları, keşfedilmeyi bekleyen zengin kültürel ve tarihi mirasıyla gizli bir...

Ayın Kitabı ‘Nazım Hikmet’ oldu!

Emin Karaca tarafından kaleme alınan ''Nâzım Hikmet: Mistik Romantik Ağır Mahkûm...

Eski batı tarihini yansıtan 18 karakalem çizimi

Batılı sanatçı Brenda Murpy fevkalade ayrıntılı çizimleriyle hayrete düşürüyor, çok güçlü...

Tartışı-Yorum

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini...

Kara cumartesi; 95 ölü, 246 yaralı

Bu sabah uyandığımda hafta sonu tatili ve çiseleyen yağmurun gölgesinde daha düşünsel bir içeriği olan “zannımın kıpırtıları 2” başlıklı yazımı kaleme almayı düşünüyordum. Ancak öğle saatlerinde Ankara'dan gelen yürekleri...

Ümit Kıvanç yazdı “Savaştan buraya insanlık macerası”

Ümit Kıvanç Radikal'in bugünkü köşesinde "Savaştan buraya insanlık macerası" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ümit Kıvanç'ın bugünkü yazısı:Belki de bir kısmı eşimiz dostumuz ahbabımız arkadaşımız olan yeni milletvekilleri hepimiz adına...