Ana SayfaYaşamBaget Pırlanta Yüzük

Baget Pırlanta Yüzük

Baget pırlanta yüzükler, yatay dikdörtgen şeklinde kesilmiş pırlantaların kullanıldığı mücevherlerdir. Baget kesimi, yüzüğün modern ve sofistike bir görünüm kazanmasını sağlar. Baget pırlanta yüzükler genellikle diğer kesimlerdeki yüzüklerden farklı bir tarz yaratmak için kullanılır.

Baget pırlanta yüzükler, tektaş veya birden fazla taşlı tasarımlarda mevcuttur. Birden fazla taşlı baget pırlanta yüzükler, birçok küçük pırlantanın yan yana yerleştirildiği yüzüklerdir. Bu tasarım, yüzükte daha fazla ışıltı ve parlaklık yaratır. Tektaş baget pırlanta yüzükler ise, tek bir büyük taşın yer aldığı yüzüklerdir.

Baget pırlanta yüzüklerde, pırlantanın kesimi, berraklığı, renk derecesi ve karat ağırlığı gibi faktörler yüzük fiyatını belirler. Karat ağırlığı, baget pırlanta yüzüklerde fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Pırlantanın kesimi de yüzükteki ışıltıyı ve parlaklığı belirler.

Baget pırlanta yüzüklerde, genellikle altın, beyaz altın veya platin gibi metaller kullanılır. Altın ve beyaz altın, parlaklıkları ve dayanıklılıkları nedeniyle mücevher yapımında sıkça kullanılan metallerdir. Platin, daha nadir bir metaldir ve aynı zamanda daha dayanıklı ve ağırdır.

Baget pırlanta yüzükler, farklı tasarımlara sahip olabilirler. Bazı baget pırlanta yüzükler, sade tasarımlarla birlikte kullanıcının tercihine göre ayarlanabilen şık bir tasarım sunar. Diğer baget pırlanta yüzükler, daha karmaşık tasarımlarla birlikte birden fazla pırlanta veya renkli taşlar kullanarak daha belirgin bir tarz sunarlar.

Baget pırlanta yüzükler, modern ve sofistike bir tasarıma sahip oldukları için son zamanlarda popüler hale gelmişlerdir. Farklı kesim ve tarz seçenekleri, kullanıcının isteğine uygun bir baget pırlanta yüzük seçmesini sağlar.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Ankara tarım müzesinden tarım tarihimize ışık tutan 20 antika

Tarih kokan Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı tarım müzesi olan Ankara...

Stephen Hawking Hakkında 9 Bilinmeyen Bilgi

1. Okulda Kötü Notlar AlırdıGünümüzde Hawking’i parlak bir zeka ile...

30 çalışmasıyla fotoğraf çekmek için evsiz gibi yaşayan Lee Jeffries

Amatör fotoğrafçı Lee Jeffries, ABD'deki evsizlerin hayatlarını gözler önüne sermek için ilginç...

26 maddeyle Osmanlıca bilgisayar terimleri

Osmanlıca tartışmalarına bir katkımız olsun istedik, Osmanlıca bilgisayar terimlerini sizin için...

Tartışı-Yorum

Rütbelerin Er’leri

Rıza Yalçın Koçak ‘Türk halkı sessiz kalarak onayladığı bu savaşın mağduru olmaya mahkumdur.’ (TAK-Haziran 2016)Erleri çekin rütbeliler gelsin! Erleri çekmeyecek rütbeliler ordusu. Ere göre tanımlı omuzlardaki apoletler. Kaç erin başı olduğunu bildiriyor unvanlar. Erlerle tanımlayıp erlerle var ediyorlar kendilerini. Erleri çekin rütbeliler gelsin çığlığını bir iyi niyet olarak okumak gerekiyor en başta....

Yitik bir Ortadoğu manifestosu!

Kadir Yıldırım  Asırlardan 21,Bir sabah uyanıyorsun, ruhunun kara deliklerine çekiliyor insanlık.Bir akşam uyuyorsun, rüyalarında yıldız kırığı, yaralanmış, hüzünlü, yalnız… Halkın baharı, gökyüzü mavi, güneş sarı, toprak kan, bedel cehennem. İnanın insanlıktan tarafım. Art niyet aramayın şu bakire kelimelerimin arasında. Neler yaşıyoruz görmüyor musunuz? Bakın bakalım, yarın(-mak) tam orta yerinden...

Rıza Yalçın Koçak yazdı: Olağanüstü zulüm

Rıza Yalçın Koçak Etrafımızdaki insanlar büyük bir şaşkınlıkla cevabı bir yanı ile çok basit bir yanıyla ise iler tutar yanı olmayan sorular soruyorlar. İşyerlerinden atılan arkadaşlarının masumiyetlerine iliklerine kadar inanıp ve ama ‘devletin de bir bildiği vardır’ fikriyatının serin sularında kol gezmeye devam ediyorlar. Hükümet ile ‘paralel’ devlet...