Ana SayfaSeyahatDanimarka'dan Norveç'e Nasıl Gidilir?

Danimarka’dan Norveç’e Nasıl Gidilir?

Danimarka ve Norveç, İskandinavya bölgesinin en çok ziyaret alan yerlerindendir. İskandinavya ülkelerinin en güneyinde bulunan Danimarka, Baltık Denizi ve Kuzey Denizi arasında yer almaktadır. Danimarka’nın tek kara komşusu Almanya’dır. 

14-16. yüzyıllar arasında Kalmar Birliği’ni oluşturan Danimarka İsveç Norveç günümüzde birbirlerine komşu vaziyette yer almaktadır; Danimarka’nın kuzeyinde Norveç ve İsveç konumlanmaktadır. İskandinavya ülkelerinin batısında yer alan Norveç’in güneyinde Danimarka yer almaktadır. 

Danimarka’dan Norveç’e uçak, karayolu, feribot, otobüs ve tren seçenekleri ile ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Danimarka Norveç Arası Kaç Km’dir?           

Danimarka Norveç arası 667.17 km’dir.

Norveç Danimarka Yolculuğu Kaç Saat Sürer?

hakkında Resim3 DAnimarka

Norveç Danimarka yolculuk süreleri aşağıda verilmiştir.

  • Danimarka’dan Norveç’e hava yoluyla ulaşım ortalama 4 saat sürmektedir.
  • Danimarka’dan Norveç’e otobüsle ulaşım ortalama 8 saat sürmektedir.   
  • Danimarka’dan Norveç’e tren yoluyla ulaşım ortalama 8,5 saat sürmektedir.
  • Danimarka’dan Norveç’e deniz yoluyla ulaşım en kısa yoldan 2 saat 15 dakika ve en uzun yoldan 17 saat 15 dakika sürmektedir. 

Danimarka’dan Norveç’e Uçakla Nasıl Gidilir?            

Danimarka’dan Norveç’e ulaşmak için Danimarka’da en sık kullanılan havalimanları Kopenhag ve Billund havalimanlarıdır. Danimarka Kopenhag Havalimanı’ndan Norveç Oslo Havalimanı’na ve Norveç Stavanger Havalimanı’na 1 saat 10 dakikalık bir sürede ulaşılabilmektedir. 

Danimarka Kopenhag Havalimanı’ndan Norveç Bergen Havalimanı’na 1 saat 20 dakika, Danimarka Billund Havalimanı’ndan Norveç Oslo Havalimanı’na 1 saat 5 dakika, Danimarka Kopenhag Havalimanı’ndan Norveç Kristiansand Havalimanı’na 1 saat 20 dakikada ulaşılabilmektedir. En çok tercih edilen hava yolu şirketleri; Scandinavian Airlines, KLM Airlines, Lufthansa Airlines, Brussels Airlines’dir.

Danimarka’dan Norveç’e Trenle Nasıl Gidilir?

hakkında Resim4 DAnimarka

Danimarka’dan Norveç’e tren yolu ulaşımı tercih edildiği takdirde Kopenhag’dan Oslo’ya Öresundståg treni ile İsveç Göteborg İstasyonu güzergahından seyahat edilebilmektedir. Danimarka Norveç arası tren seyahati ile Öresund Köprüsü üzerinden geçilmektedir ve Danimarka Norveç arası tren seyahati yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kopenhag Oslo tren seferleri haftada 4 kez düzenlenmektedir.

Öresund Köprüsü Nerededir?

hakkında Resim5 DAnimarka

Öresund Köprüsü, İsveç ve Danimarka arasındaki Öresund Boğazı boyunca birleşik bir demiryolu ve otoyol köprüsüdür. İki şeritli demiryoluna ve dört şeritli karayoluna sahip olan Öresund Köprüsü iki katlıdır; üst bölümde karayolu, alt bölümde tren yolu bulunmaktadır. Toplam uzunluğu 7845 metre olan Öresund köprüsü, dünyanın en büyük sınır ötesi köprüsüdür.             

Danimarka’dan Norveç’e Otobüsle Nasıl Gidilir?

hakkında Resim6 DAnimarka

Danimarka’dan Norveç’e gitmek için Raadhuspladsen’den hareket eden otobüs, yaklaşık 7 saat 40 dakikalık bir yolculuk süresinden sonra Norveç Oslo otobüs terminaline ulaşmaktadır ve otobüs seferleri haftanın 6 günü sıklıkla düzenlenmektedir.  

Danimarka’dan Norveç’e Arabayla Nasıl Gidilir?

hakkında Resim7 DAnimarka

Danimarka’dan Norveç’e araba ile seyahat edilirse, en kısa güzergah Kopenhag’tan hareket ile İsveç Malmö, Göteborg üzerinden geçilerek Norveç Oslo olmaktadır. Danimarka ile Norveç arasındaki araba mesafesi 600,5 kilometredir ve Danimarka’dan Norveç’e araba ile 6 saat 23 dakikalık bir sürede ulaşılmaktadır.

Danimarka’dan Norveç’e Feribotla Nasıl Gidilir?

hakkında Resim8 DAnimarka

Danimarka’dan Norveç’e çok sayıda feribot seferleri düzenlenmektedir. Feribotlar Danimarka’daki üç limanı ve Norveç’teki altı limanı birbirine bağlamaktadır. 

Danimarka Kopenhag Limanı’ndan Oslo Limanı’na, Danimarka Frederikshavn Limanı’ndan Larvik Liman’ına ve Hirtshals Limanı’ndan Oslo, Langesund, Kristiansand, Stavanger ve Bergen Limanları’na haftanın her günü ulaşım sağlanmaktadır. Stena Line, DFDS Seaways, Fjord Line & Color Line dahil olmak üzere dört feribot şirketi tarafından işletilen yedi feribot güzergahı arasından her gün toplam üç feribot seferi vardır ve en kısa sefer yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir ancak normal süre ortalama 8 saattir. 

Danimarka’dan Norveç’e Gitmenin En Ucuz Yolu Hangisidir?

hakkında Resim9 DAnimarka

Danimarka’dan Norveç’e gitmenin en ucuz yolu otobüs seyahatidir. Danimarka Norveç arası otobüs hizmeti, FlixBus tarafından sağlanmaktadır. Flixbus otobüsleri Kopenhag tren istasyonundan kalkışla Oslo otobüs terminaline varmaktadır. Danimarka’dan Norveç’e 8 saat 40 dakikalık bir yolculuk süresi vardır ve otobüsler günde 4 defa sefer yapmaktadır. Flixbus otobüs ücreti yaklaşık 30-40 USD aralığındadır.

Danimarka’dan Norveç’e Gitmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Danimarka’dan Norveç’e gitmek isteyen TC vatandaşlarının geçerli bir pasaporta ve Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Danimarka ve Norveç, Schengen üyesi ülkelerdir ve Danimarka vizesine sahip olan kişilerin 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile Norveç’e seyahat etmeleri mümkündür.

Türkiye’den Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?  

Danimarka vize başvuruları, akredite vize acenteleri ve vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. Danimarka vizesi için online kayıt işlemi https://applyvisa.um.dk/ web sitesi üzerinden yapılıp Danimarka vizesi başvuru formu eksiksiz doldurulduktan ve belirtilen vize ücreti ödendikten sonra gerekli Danimarka vizesi evrakları hazırlanır. 

Danimarka vize başvuru merkezinden randevu alınarak evrak teslimi ve biyometri işlemleri tamamlanır ve Danimarka vize başvurusu için değerlendirme ve onaylanma Ankara Danimarka Büyükelçiliği tarafından yapılır.

Türkiye’den yapılan Danimarka vizesi başvurularında 2017-2021 yılları arasında %97,6 ile en yüksek vize onay oranını elde eden Vizem.net son 5 yılda Schengen vizesi almış olan kişilerin Danimarka vize başvurularında, başvuru merkezine gelinmesine gerek kalmadan vize işlemlerini tamamlayabilen akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı en iyi 5 film

90’lı senelerde yıldızı parlayan ve otuz yılı aşkın kariyeri boyunca başarı...

Dahi olmak için hasta olmanın şart olduğunu kanıtlayan 17 şahsiyet

Dahi olmak bazen deli olmaktan geçer. Ya da hayatın büyük bir...

Türkiye’nin ilk kadın stüdyo fotoğrafçısı Maryam Şahinyan

Türkiye'de birçok alanda olduğu gibi fotoğrafçılık sanatında da kadının adına pek...

Twitter Trollerinden akla ziyan 16 paylaşım

Yeni iletişim teknolojileriyle birlikte gelen "iletişim hali" ve sosyalleşmenin yeni alanlarında...

Tartışı-Yorum

Bir Halkın Futbol Tarihi: Filistin

Ulvi Koçu / Tartışı-Yorum  "Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." der Nobel ödüllü edebiyatçı Albert Camus. Günümüz futbol algısının dışında olan bu...

Müslümanı şeytanlaştıran Kürt sorunu!

Her şey apaçık ortadayken, gerçekleri anlatmanın bu kadar zor olması nasıl bir sancıdır? Hâlbuki bir tokat yese en fazla ikincisinde kendisi de karşıdakine elini kaldırıp vuracak ve bunu da...

Levent Ünsaldı “Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!”

2 göbek öncesinden nenemin o gün, samanlıkta kiminle seviştiğini bilmiyorum ki!Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!Bizim peder eski asker, emekli albay, Kıbrıs gazisi kendisi. İyi bir askermiş… Pederin...