Dünyanın en zengin 20 takımı arasında Galatasaray da var

0
Real madrid, Manchester United, Bayern Münih, Barcelona, Paris Saint-Germain,

Dünyanın en zengin 20 futbol kulübü belli oldu. Mali danışmanlık şirketi Deloitte’un her yıl Ocak ayında hazırladığı raporun sonuncusunda yer alan dünyanın en zengin kulüpleri listesinde Galatasaray 18. sırada.

 
İngiliz basınında yer alan haberlere göre “Futbol Para Ligi” raporunda geçen yıl 16. sırada olan Galatasaray ise bu yıl listede 18. sırada yer alıyor.
Yıllık geliri 161 milyon 900 bin Euro olan Galatasaray, Avrupa’nın beş büyük ligi dışında (La Liga-İspanya, Premier Lig-İngiltere, Bundesliga-Almanya, Serie A-İtalya ve League 1-Fransa) oynayıp listede yer alan tek takım.
2013-2014 sezonunda ilk sırada Real Madrid var. İspanyol devini Manchester United, Bayern Münih, Barcelona ve Paris Saint-Germain izliyor.
Daily Telegraph gazetesi yazarı Ben Rumsby, geçen sezon İngiltere Premier Ligi’nde oynayan 20 kulübün de listede ilk 40 sırada yer aldığına dikkat çekiyor.
Rumsby, özellikle naklen yayın gelirlerinin etkisiyle yakında listenin ilk 30 sırasında 20 İngiliz kulübünün olabileceğini yazmış.

BBC Türkçe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here