Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Etekli erkekler Özgecan Aslan için yürüdü

Tüm Haberler, Yaşam 21 Şubat, 21:51'de eklendi

Kadın katliamlarına dikkat çekmek ve Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek için sosyal medya üzerinden örgütlenen “etekli erkekler” Taksim’de yürüdü.
Mersin’in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek için sosyal medya üzerinden “Şiddete yeter diyen erkekler mini eteklerimizle yürüyoruz” etkinliği adıyla örgütlenenler Taksim’de yürüdü.
Grup, Tünel Meydanı’nda “Kadına uzanan eller kırılsın”, “Erkek vuruyor, devlet susuyor”, “Özgecanlar burada, devlet nerede” sloganları atarak Galatasaray Lisesi’ne doğru yürüdü.
Galatasaray Lisesi önünde yapılan basın açıklamasında “erkeklerin kadınların bedenlerinin polisi, gözcüsü, takipçisi ve nihayet tecavüzcüsü olmasıyla ilgili meşrulaştırma çabalarını bütünüyle kınıyoruz” denildi.
“Türkiye topraklarında gün be gün artan kadın şiddetine, kadın cinayetlerine, kadınlara yönelik işlenen suçlara karşı erkekler olarak kadınların yanında yer aldığımızı göstermek istiyoruz.
“Kadının giyim kuşamından, oturup kalkmasına kaç çocuk doğuracağından yerinin nerede olduğuna kadar karışan yapıları biz erkekler olarak da istemiyoruz.
“Erkeklerin kadınların bedenlerinin polisi, gözcüsü, takipçisi ve nihayet tecavüzcüsü olmasıyla ilgili meşrulaştırma çabalarını bütünüyle kınıyoruz.”
Ne olmuştu?
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat’ta kaybolan ve 13 Şubat’ta cesedi bulunan Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi Özgecan Aslan’ın cansız bedeni Çamalan Köyü yakınındaki dere yatağında yanmış halde bulunmuştu.
Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili olarak, Suphi ve babası Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe tutuklandı.
Üç kişi Aslan’ı bıçaklayarak öldürdüklerini, cesedini benzin dökerek yaktıklarını, ardından da Çamalan Köyü Alman Mezarlığı yakınındaki Cin Deresi yatağına attıklarını itiraf etti.
Aslan’ın Mersin’de düzenlenen cenazesinde kadınlar tabutunu omuzlarda taşımıştı.

özgecan-aslan-eylemi1İMC

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.