GRAFİK TASARIM KURSU

0

Günümüz görsel dünyasında, iş imkânı açısından önü oldukça geniş bir açıklığa sahip olan grafik tasarımı ile sizler için oldukça çalışılabilir bir iş seçeneği sunuyorlar.

Size tahsis etmiş oldukları grafik tasarım kursu ile büyük görsel grafikler tasarlayabilir fotoğraf manipülasyon işlemleri ve logo tasarımları yapabilirsiniz.

Dünya artık görsel bir şov dünyası. Her yapılan yazılımın üzerine entegre edilen görsellik o yazıyı doldurabilen bir dolgu olarak görev yapabilir. Bu şovlar büyük firmaların önemle aramış oldukları birer grafik tasarımlarıdır. Gerek gazetelerde gerek dergilerde veya herhangi görsel bir şekilde hazırlanan sunularda, grafik tasarımı büyük önem taşıyacaktır.

Burada önemli olan konu yaratıcılık ve kabiliyettir. Bu ikisine sahip olduğunuz sürece bu işi yapabilmek programın kullanımı ile alakalıdır. Zihninizde tasarlamış olduğunuz tasarımlarınızı bilgisayar ortamına aktarmaktan ibarettir.

Biz de size bu tür görsel grafik tasarım yapabileceğiniz programların eğitimini sunmaktalar.

Öğreneceklerimiz ve Yapabileceklerimiz

Bu kurstan milli Eğitim Belgeli sertifikanızı aldıktan sonra bütün iş kendimizi geliştirmeye bakacaktır. Yapabileceklerimiz dedik aslında ama böyle bir sınır koymak elbette mümkün olmayacaktır zira grafik tasarım kursu ile yapabileceklerimizin ucu bucağı yoktur.

Adobe Photoshop, günümüzde en çok kullanılan grafik tasarım programı olarak göze çarpar. Bu program ile piksel bazlı çizim yapabilme imkânına sahip oluyoruz. Ayrıca fotoğraf manipüle işlemleri de bu program ile gerçekleştirilebiliyor. Bu program sayesinde afiş ve reklam çalışmaları da yapılabiliyor.

AdobeIllustratör ise bir diğer yaygın olan grafik tasarım programıdır. Bu program sayesinde multimedya ve grafik ayarlamaları rahat bir şekilde yapılabiliyor.

AdobeIndesign, basılı ve dijital yayınlar için yoğun olarak kullanılan programlardan iridir ve bunlar haricinde web ve tablet uygulamalarına sunabildiği çeşitli içerik ayarlamalarına da sahiptir.

Ne kadar yaratıcı olursanız yapabileceklerinizin o kadar sınırı olmayacaktır. Sizin isteyip, düşünüp de bu kurs bitiminde yapamayacağınız bir şey olmayacaktır. Her türlü görselliğe hitap edecek, istediğiniz her şeyi ortaya koyabileceksiniz.

Bu programlarla birlikte aklınızın düşündüğü şeyi eliniz yapabilir hale gelecek ve bu işi yaptıkça zevk alacak hale geleceksiniz.

İş Olanakları

Grafik tasarım kursu bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olacaksınız. Bu sertifika ile özel sektöre giriş yapmak isteyebilirsiniz ve bu belgeleri referans olarak gösterebilirsiniz.

Bunun haricinde ev ortamında bile internet üzerinden iş alarak bu mesleği yapma imkânınız olacaktır. Bu işin güzelliği tabii ki de eğlenerek yapmanızdan geçiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here