Ana SayfaPolitikaIŞİD Demirtaş'a suikast hazırlığında!

IŞİD Demirtaş’a suikast hazırlığında!

Sputnik Türkiye, Emniyet kaynaklarından aldığı bilgilere dayandırarak HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a ve HDP mitinglerine yönelik IŞİD tarafından suikast planları olduğunu açıkladı.

Sputnik muhabirlerinin ulaştığı Emniyet kaynakları, IŞİD’in, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a yönelik suikast hazırlığında olduğunu doğruladı açıkladı.

Sputink’te yer alan haber şu şekilde;

“Emniyet, IŞİD’in HDP mitinglerine saldırabileceği yönünde de istihbarat aldı ve her iki olasılığa karşı alarma geçti.

97 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce insanın yaralandığı Ankara saldırısını geçrekleştiren Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) bu kez de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a yönelik suikast hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Sputnik’in Suriye’deki kaynakları, IŞİD’in Kobani’deki hezimetinin intikamını almak ve sınır güvenliğini sıklaştıran Türkiye’ye ‘ders vermek’ amacıyla, terör saldırılarına devam edeceğini belirtiyor. IŞİD’in Ankara’daki saldırıyla yetinmeyerek, suikast eylemlerine kalkışabileceği yönünde Türkiye Emniyet güçlerinin elinde de istihbarat bulunuyor. Buna göre, IŞİD’in hedefinde, Selahattin Demirtaş var.

SUİKAST KARARI RAKKA’DA ALINDI

Demirtaş: Ankara’daki patlama IŞİD bağlantılı bir terör saldırısına benziyor

Örgüt HDP lideri Demirtaş’a yönelik suikast kararını, tıpkı Ankara saldırısında olduğu gibi başkent ilan ettiği Rakka’daki ‘Türkiye Şurası’nda aldı. IŞİD’in suikast için özel eğitimden geçen ve deneyimli militanlardan oluşan bir birim kurduğu gelen bilgiler arasında.

Son olarak Kobani’ye saldırı gerçekleştiren bu özel birimin bomba düzeneği yerleştirilmiş, ‘intihar kemeri’ olarak bilinen bir düzenek taşıyan canlı bombalardan oluştuğu yönünde istihbarat da var. Emniyet güçlerinin elindeki bilgiler bunlarla da sınırlı değil. IŞİD’in Türkiye’ye geçen militanlarına, polis kontrolüne takılmamaları için otellerden konaklamamaları ve telefon kullanmamaları şeklinde talimat verdiği de biliniyor.

HDP’YE DESTEK VEREN SOL PARTİLER DE HEDEFTE

Sputnik’e konuşan bir Emniyet yetkilisi, suikast hazırlığıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“IŞİD’in Türkiye’de Selahhatin Demirtaş’a suikast düzenleyeceği bilgisini aldık. Elimizdeki bilgiler, örgütün HDP’nin mitinglerine ve etkinliklerine saldırı yapma kararı aldığını da gösteriyor. Örgütün hedefinde HDP ile yakın ilişkide olan sol parti ve gruplar da var. Ankara saldırısı öncesi IŞİD’in metrepollerde eylemler yapacağını tüm illere bildirmiştik.Yeni saldırılar olmaması için gereken tedbirler alınıyor.”

Açıklama: Hikmet Durgun imzasıyla yayınladığımız 14 Ekim 2015 tarihli haberimiz, haberin farklı kaynaklardan, bir kez daha doğrulatılması ve gerekli araştırmaların yapılması amacıyla, bir süreliğine geri çekilmiştir. Haberde gerekli editoryal değişiklikler yapılmış olup, haber 15 Ekim 2015 tarihinde tekrar yayınlanmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

 

 

 

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Makyöz Laura Jenkinson’dan akıllara ziyan 30 yüz boyama çalışma

Dünyada sanat yolculuğuna çıktığımızdan beri anlıyoruz ki bu gezinin ucu bucağı...

Erdal Eren için bestelenen 10 şarkı

Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi Erdal Eren için bestelenen 10 şarkıyı...

Tumblr’ın seçimiyle 2014’ün en iyi 19 Gif’i

Her yıl en çok beğenilen Gif'leri belirleyen Tumblr, 2014 yılının en...

Google’in 2014 trendleri, ilk 10’lar

Google, 2014 yılının trendlerini açıkladı. Arama devi Google 2014'ün trend olan konularını...

Tartışı-Yorum

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...

Doğu’nun Boşaltılan Ruhu ve IŞİD

Faruk İşbilen - Tartışı-Yorum İnsanı bir kukla gibi düşünürsek onu hayat kazandıran ipler vardır. Bu ipler sağlık, madde ve ruhtur. İnsanı bu üçü ayakta tutar. İlk çağlarda insanları yok etmek...

Lale Devri ne zaman bitecek?

Ghislaine de Busbecq Kanuni Sultan Süleyman’ın armağanı olan ilk lale soğanlarını Avrupa’ya tanıttığında belli ki tarihin ilk büyük spekülasyon balonuna neden olacağını tahmin edememişti. Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya 1600’de LALE 2015’te...